Lębork. Kradł w sklepach puszki z pieniędzmi na leczenie 18-miesięcznej dziewczynki

Polska
Lębork. Kradł w sklepach puszki z pieniędzmi na leczenie 18-miesięcznej dziewczynki
KPP Lębork
Mężczyzna sięgnął do skarbonki, gdy w pobliżu nie było ekspedientki.

Policja z Lęborka (woj. pomorskie) zatrzymała 35-letniego mężczyznę, który podejrzewany jest o kradzieże pieniędzy z puszek, do których klienci sklepów wrzucali darowizny na leczenie 18-miesięcznej dziewczynki. Dziecko choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Do kradzieży doszło na początku grudnia w co najmniej dwóch sklepach, które włączyły się do akcji charytatywnej.

W jednym z okradzionych sklepów sprawca wykorzystał chwilową nieobecność ekspedientki przy kasie i zabrał pieniądze ze stojącej na ladzie skarbonki. Sytuację nagrała jednak kamera monitoringu. Śledczy, którzy zabezpieczyli część nagrań, wytypowali i zatrzymali w środę 35-letniego podejrzewanego o kradzież gotówki.

 

Mieszkaniec Lęborka, był wcześniej notowany m.in. za przestępstwa przeciwko mieniu. W chwili zatrzymania ubrany był tak samo, jak na jednym z nagrań ze sklepu.

 

ZOBACZ: Złodziej ukradł dzieciom prezenty od Mikołaja. Nowe podarki kupili... policjanci

 

Policjanci analizują kolejne nagrania z innych placówek handlowych, które włączyły się do akcji charytatywnej i ustalają, w ilu punktach mężczyzna mógł dokonać kradzieży.

 

Nie wiadomo, czy pieniądze uda się odzyskać.

 

Niewykluczone, że zatrzymany 35-latek usłyszy wkrótce zarzuty kradzieży podała policja z Lęborka. Grozi mu kara 5 lat więzienia.

hlk/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie