Leżeli na jednej z ulic Przemyśla. Pijani 12- i 13-latek trafili do szpitala

Polska
Leżeli na jednej z ulic Przemyśla. Pijani 12- i 13-latek trafili do szpitala
Zdjęcie ilustracyjne/ fot. Polsat News
Obaj chłopcy zostali zauważeni w niedzielę, gdy nieprzytomni leżeli na jednej z ulic Przemyśla. Czuć było od nich alkohol

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 12-letni chłopiec, a jego 13-letni kolega prawie 2 promile. Obaj trafili do szpitala w Przemyślu. Stan upojenia alkoholowego zagrażał ich zdrowiu, a nawet życiu - podała w środę podkarpacka policja.

Obaj chłopcy zostali zauważeni w niedzielę, gdy nieprzytomni leżeli na jednej z ulic Przemyśla. Czuć było od nich alkohol.

 

ZOBACZ: Pijana weszła wprost pod jadące auto. Wstrząsające nagranie

 

- Policyjny patrol zastał na miejscu ratowników medycznych, którzy udzielali pomocy nieprzytomnym nastolatkom. Obaj chłopcy trafili do szpitala z objawami zatrucia alkoholowego. Badania wykazały, że 12-latek miał w organizmie 2,37 promila alkoholu, a jego starszy o rok kolega blisko 2 promile. Stan upojenia zagrażał ich zdrowiu, a nawet życiu - podkreśliła policja.

 

Według informacji uzyskanych przez lekarza chłopcy pili wódkę z napojem energetycznym w towarzystwie koleżanek. "Gdy wytrzeźwieli wyjaśnili, że alkohol kupili w jednym ze sklepów w Przemyślu. Policjanci będą ustalać, kto sprzedał alkohol małoletnim, z kim pili i gdzie w tym czasie byli rodzice dzieci" - zapewniły służby. Zebrane w sprawie materiały trafią do sądu rodzinnego.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie