Kolejny wybuch w sklepie w Holandii

Świat
Kolejny wybuch w sklepie w Holandii
AP
Jeden ze zniszczonych polskich sklepów w Holandii

Do eksplozji doszło w środę w mieście Beverwijk koło Amsterdamu. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że nikt nie ucierpiał. To trzeci wybuch w sklepie oferującym m.in. polską żywność w Holandii od wtorku.

Jak podał portal rtlnieuws.nl eksplozja miała miejsce w sklepie "Biedronka" w Beverwijk w środę około 5:00 nad ranem. Zniszczona została fasada sklepu. 

 

 

W wtorek informowaliśmy o dwóch eksplozjach z sklepach m.in. polską żywnością w Aalsmeer niedaleko Amsterdamu oraz w małym miasteczku w prowincji Brabancja Północna.

 

ZOBACZ: Wybuchy w Holandii. Uszkodzone polskie sklepy


Nie jest jasne, czy wybuchy są ze sobą powiązane. Oba sklepy również nosiły nazwę "Biedronka", ale nie należą do dużej sieci sklepów budżetowych o tej samej nazwie w Polsce - podaje agencja AP.

 

Policyjne śledztwo

 

Wybuch w Aalsmeer miał miejsce ok. godz. 3 nad ranem i spowodował poważne uszkodzenia sklepu i pobliskich budynków, a także spowodował zapalenie się zaparkowanego w pobliżu samochodu.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania: wybuch w zakładzie uzdatniania wody. Są ofiary śmiertelne

 

Policja zaapelowała do osób, które były świadkami eksplozji, by udzieliły wszelkich możliwych informacji. Na miejscu wybuchu pracuje ekipa śledcza.

 

- To cud, że nikt nie został ranny - powiedział burmistrz miasta Gido Oude Kotte.

 

W miasteczku Heeswijk-Dinther w Brabancji Północnej policja ewakuowała prewencyjnie 20 osób, ponieważ wybuch zniszczył nie tylko znaczną część sklepu, ale naruszył też konstrukcje sąsiednich budynków.

 

 

Reakcja MSZ

 

Do ostatnich zdarzeń na Twitterze odniósł się wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk.

 

"W związku z wybuchami w polskich sklepach w NL zwróciliśmy się do ambasady z wyrazami zaniepokojenia, oczekiwaniem szczegółowego i pilnego śledztwa w sprawie i oczekiwaniem zapewnienia bezp. obywatelom PL. Nasze służby konsularne w NL są w kontakcie z miejscowymi władzami" - napisał.

 

ml/hlk/ac/ rtlnieuws.nl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie