Śmierć niemowlęcia w Legnicy. Rodzice z zarzutami

Polska
Śmierć niemowlęcia w Legnicy. Rodzice z zarzutami
Polsat News
Ojciec miał zabić swoje 9-miesięczne dziecko, bijąc go i uderzając je narzędziami

Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 9-miesięcznego chłopczyka postawiła legnicka prokuratura 46-letniemu ojcu dziecka. Natomiast matka niemowlaka usłyszała zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad nim. Śledczy chcą, aby oboje rodzice trafili do aresztu.

W niedzielę do jednego z mieszkań w Legnicy wezwane zostało pogotowie ratunkowe. Ratownicy medyczni, którzy przyjechali na miejsce stwierdzili w mieszkaniu zgon 9-miesięcznego chłopca. Dziecko miało na głowie widoczne obrażenia; ratownicy niezwłocznie zawiadomili policję i prokuraturę. Biegły z zakresu medycyny sądowej, który przyjechał na miejsce stwierdził urazy czaszkowo-mózgowe.

 

ZOBACZ: Nie żyje 8-miesięczny chłopiec z Legnicy. Prokuratura: miał obrażenia

 

Policja zatrzymała 46-letniego ojca dziecka; mężczyzna w chwili zatrzymania był pijany. W mieszkaniu nie było matki dziecka. Jak wynika z ustaleń śledczych, matka dziecka piła alkohol dzień wcześniej z jego ojcem i wyszła z mieszkania. Kobieta została zatrzymana w poniedziałek; również była pijana.

 

Wnioski o areszt dla rodziców

 

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Lidia Tkaczyszyn poinformowała, że prokurator postawił ojcu dziecka zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i z motywacji zasługującej na szczególne potępienie.

 

- Mężczyzna w celu uspokojenia płaczu dziecka zadał mu kilkanaście ciosów ręką oraz narzędziem. Uderzał w różne części ciała, w tym w główkę powodując obrażania czaszkowo-mózgowe, które spowodowały zgon - powiedziała.

 

WIDEO: Śmierć chłopca z Legnicy. Relacja reportera Polsat News

  

 

46-latek przyznał się od zarzutu. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o areszt wobec niego.

 

Zarzuty w tej sprawie usłyszała również matka dziecka. - Prokurator zarzucił jej, że znęcała się fizycznie i psychicznie nad swoim synkiem i naraziła to dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia - dodała prok. Tkaczyszyn. Prokurator również w tym przypadku planuje skierowanie wniosku o areszt.

 

Ojciec dziecka był karany za uszkodzenie ciała ze skutkiem śmiertelnym

 

Kobieta jest również matką siedmiorga innych dzieci. 9-miesięczny chłopiec był pierwszym dzieckiem ze związku z 46-letnim mężczyzną. Jak ustaliła prokuratura, ojciec zamordowanego niemowlęcia był wcześniej karany; został skazany na 12 lat więzienia za ciężkie uszkodzenia ciała ze skutkiem śmiertelnym.

 

ZOBACZ: Dwie ofiary pożaru domu w Małopolsce. Nieoficjalnie: domownicy zostali pobici i związani

 

- Sąd Rejonowy w Legnicy z urzędu prowadził postępowanie o organicznie władzy rodzicielskiej nad 9-miesięczny dzieckiem. W październik sąd ograniczył we władzy rodzicielskiej matkę w ten sposób, że ustanowił nadzór kuratora, a ojca ograniczył do ogólnego wglądu w wychowanie dzieci - powiedziała prok. Tkaczyszyn.

 

W czasie tragicznego w skutkach zdarzenia w mieszkaniu przebywał tylko 46-latek oraz jego 9-miesięczny synek. Pozostałe dzieci kobiet nie mieszkały tam, ponieważ sąd wcześniej pozbawił ją praw rodzicielskich do nich.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie