Bardzo duże różnice w pogodzie. Prognoza na poniedziałek, 7 grudnia

Polska
Bardzo duże różnice w pogodzie. Prognoza na poniedziałek, 7 grudnia
Polsat News
Południowo-wschodni wiatr będzie silny, chwilami może powiać porywiście do 50-60 km/h, lokalnie do 70-80 km/h, a w górach powyżej 90 km/h

Między wschodnimi i zachodnimi krańcami Polski pogoda będzie mocno się różnić. Podczas, gdy na wschodzie będzie bardzo zimno, a ciśnienie wysokie, to na zachodzie spodziewamy się ciepłego powietrza i obniżonego ciśnienia. Za to wszędzie mocno powieje.

W poniedziałek w większości regionów pojawiać się będą większe przejaśnienia, a na wschodzie również rozpogodzenia. Nigdzie nie spodziewamy się opadów.
 
Od mrozu po ciepło
 
Kontrast termiczny będzie bardzo duży. Termometry po południu pokażą od zera na północnym wschodzie do 10 stopni na południowym zachodzie.
 
Południowo-wschodni wiatr będzie silny, chwilami może powiać porywiście do 50-60 km/h, lokalnie do 70-80 km/h, a w górach powyżej 90 km/h. Uprzedzamy, że miejscami może powodować szkody materialne. Zalecamy ostrożność.
 
twojapogoda.pl
 
Ciśnienie zróżnicowane
 
Ciśnienie będzie się nieznacznie wahać. W samo południe wyniesie od 1004 hPa na zachodzie do 1021 hPa na północnym wschodzie.
 
Warunki biometeorologiczne, z powodu silnego wiatru powodującego przeszywający chłód, będą niekorzystne. Meteopaci mogą odczuwać ból głowy, bezsenność, rozkojarzenie i rozdrażnienie.
 
Wtorek z opadami
 
Wtorek przyniesie nam duże zachmurzenie, a na północnym zachodzie i wschodzie kraju również słabe, przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura wyniesie od minus 2 stopni na północnym wschodzie do 9 stopni na południowym zachodzie.
Łukasz Mielczarek/ twojapogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie