Jedna osoba nie żyje, cztery są poszkodowane. Wiatr łamał drzewa, deszcz zalewał ulice

Polska
Jedna osoba nie żyje, cztery są poszkodowane. Wiatr łamał drzewa, deszcz zalewał ulice
Polsat News
Drzewo spadło na auto w miejscowości Baniocha

Jedna osoba nie żyje, a cztery są poszkodowane na skutek burz, które przechodzą nad Polską - poinformował zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz. Straż pożarna interweniowała 470 razy, najwięcej na Dolnym Śląsku.

O skutkach burz Świszcz poinformował na Twitterze. "1 ofiara śmiertelna (woj. mazowieckie), 4 osoby poszkodowane. Odnotowano 470 interwencji PSP (najwięcej 250 w woj. dolnośląskim). Bez dostaw prądu pozostaje 21 194 odbiorców (najwięcej w woj. dolnośląskim - 13 488 oraz mazowieckim 6 720)" - napisał.

 

 

Drzewo spadło na auto w miejscowości Baniocha na Mazowszu. Zmarł 30-letni mężczyzna. Razem z nim podróżowała jego żona oraz osoba nieletnia. 

 

WIDEO: Nawałnice nad Polską

  

Do strażaków cały czas napływają nowe zgłoszenia dotyczących połamanych gałęzi, powalonych drzew czy zalanych piwnic. Jak informuje reporter Polsat News Maciej Stopczyk w powiecie wrocławskim dwie osoby zostały poszkodowane w wyniku powalenia drzew na auta. 

 

ZOBACZ: Ulewne deszcze i burze. Pogoda na weekend

 

Z kolei oficer prasowy bryg. Krzysztof Gielsa z KP PSP w Oławie w rozmowie z polsatnews.pl podał, że wszystkie jednostki OSP oraz PSP powiatu pracują przy usuwaniu skutków nawałnic. - Nie mamy informacji o osobach poszkodowanych - powiedział strażak. W Oławie uszkodzony został samochód, na który spadł konar drzewa. 

 

Przechodzącą przez region nawałnicę zarejestrował widz Polsat News.

 

WIDEO: Nawałnica na Dolnym Śląsku 

  

 

Burze we Wrocławiu 

 

Nad Dolnym Śląskiem burze z silnym wiatrem będą przechodzić do północy. Miejscami może spaść grad. Przed godz. 16 ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia rozszerzono o Wrocław, powiat średzki, trzebnicki i oleśnicki.

 

Jak informuje reporter Polsat News Maciej Stopczyk, strażacy interweniowali w powiatach świdnickim (220 zdarzeń), wrocławskim (118), oławskim (23) i kłodzkim (13).

 

 

Burze z gradem możliwe będą po południu i wieczorem w województwach opolskim, łódzkim, mazowieckim, podlaskim, a także we wschodniej i południowej części województwa warmińsko-mazurskiego i w powiatach w północnej części województwa lubelskiego i świętokrzyskiego. IMGW ogłosił tam w sobotę ostrzeżenia pierwszego stopnia.

 

 

 

RCB przypomina o zachowaniu takich zasad bezpieczeństwa, jak unikanie otwartych przestrzeni, zabezpieczanie drzwi i okien oraz przedmiotów na balkonach i parapetach.

pgo/ml/ polsatnews.pl, Polsat News PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie