Gala Polsat Boxing Night. Michał Cieślak kontra Taylor Mabika. Debiut Materli

Polska
Gala Polsat Boxing Night. Michał Cieślak kontra Taylor Mabika. Debiut Materli
Polsat Sport
Gala Polsat Boxing Night: Cieślak vs Mabika na antenach Polsatu

Gala Polsat Boxing Night powraca w wielkim wydaniu. Fanów pięściarstwa czeka w sobotę prawdziwa uczta. W walce wieczoru Michał Cieślak (19-1, 13 KO) skrzyżuje rękawice z Taylorem Mabiką. (19-6-2, 10 KO). Łącznie na karcie walk znalazło się 8 pojedynków z udziałem czołowych polskich pięściarzy. Transmisja gali w Polsacie, Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight.

W sobotę 5 grudnia w walce wieczoru gali Polsat Boxing Night wystąpi Michał Cieślak. Słynący z nokautującego ciosu Radomianin to czołowy polski pięściarz bez podziału na kategorie wagowe i niedawny pretendent do mistrzowskiego pasa wagi junior ciężkiej. Jego najbliższą przeszkodą w drodze na bokserski szczyt będzie nieustępliwy Gabończyk Taylor Mabika.

 

ZOBACZ: Jan Krzysztof Duda pokonał mistrza świata. Gratulacje od premiera

 

Cieślak jest faworytem, ale jego rywal będzie chciał przerwać złą passę w starciach z polskimi pięściarzami. W przeszłości Mabika miał okazję spotkać się w ringu z Krzysztofem Głowackim (31-2, 19 KO), Krzysztofem Włodarczykiem (58-4-1, 39 KO) i Mateuszem Masternakiem (42-5, 28 KO). Wszystkie te walki kończyły się triumfami zawodników z nad Wisły. Czy tym razem pięściarz mieszkający na co dzień we Francji sprawi niespodziankę i wygra?

 

Wideo: Michał Cieślak przed walką wieczoru

  

Piątego grudnia dojdzie też do długo oczekiwanego starcia w wadze półśredniej pomiędzy Michałem Syrowatką i Przemysławem Runowskim. Elektryzująco zapowiada się też starcie byłej mistrzyni świata Ewy Piątkowskiej z gwiazdą kickboxingu i MMA Różą Gumienną.

 

Starcia młodych talentów

 

Oprócz pojedynków z udziałem uznanych sportowców, na sobotniej gali Polsat Boxing Night fani zobaczą też rywalizację młodych talentów.

 

Medalista Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy w kickboxingu - Jan Lodzik - w swojej czwartej zawodowej walce bokserskiej zmierzy się z niezwykle zmotywowanym Damianem Tymoszem. Symboliczny wymiar będzie miało starcie Marcela Materli z Filipem Lewandowskim.

 

ZOBACZ: 17. Mikołajkowy Blok Reklamowy. Oglądaj i pomagaj!

 

Marcel to syn jednej z największych gwiazd polskiego MMA - Michała Materli. Świeżo upieczony bokserski Mistrz Polski Juniorów, który przez lata oglądał występy swojego taty na galach KSW transmitowanych przez Telewizję Polsat, swój zawodowy debiut ringowy zaliczy właśnie na Polsat Boxing Night.

 

Walka wieczoru:


Michał Cieślak (19-1, 13 KO) - Taylor Mabika (19-6-2, 10 KO)


Karta główna:


Ewa Piątkowska (14-1, 4 KO) - Róża Gumienna (0-0)

Przemysław Runowski (19-1, 4 KO) - Michał Syrowatka (22-4, 7 KO)

Jan Lodzik (4-0, 1 KO) - Damian Tymosz (4-0-1, 2 KO)

Łukasz Stanioch (3-0, 1 KO) - Przemysław Gorgoń (12-6-1, 5 KO)

Mateusz Lis (2-0, 2 KO) - Max Miszczenko (6-1, 2 KO)

Mukhamad Ali Kharimov (0-0) - Sejfulla Ashkabov (0-0)

Marcel Materla (0-0) - Filip Lewandowski (0-0)

 

Gala Polsat Boxing Night: Cieślak vs Mabika w sobotę 5 grudnia. Od godziny 17:00 wydarzenie będzie transmitowane w Polsacie Sport, Polsacie Sport Fight i w serwisie IPLA, a od godziny 20:00 także w otwartym Polsacie.

ml/ polsatsport.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie