Zakaz lotów międzynarodowych ma być przedłużony. Pozostaną wyjątki

Biznes
Zakaz lotów międzynarodowych ma być przedłużony. Pozostaną wyjątki
Zdj. ilustracyjne, fot. Flickr/Janusz Jakubowski
Zakaz lotów międzynarodowych wprowadzono z uwagi na pandemię koronawirusa

Do 31 grudnia br. ma być przedłużony zakaz lotów w międzynarodowym ruchu lotniczym - wynika z projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, zakaz ten obowiązuje do wtorku, 8 grudnia 2020 r.

"Aktualnie obowiązujące rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 20 listopada 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym (...) utraci moc z końcem dnia 8 grudnia 2020 r. Z uwagi na ogłoszenie w Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, konieczne jest wprowadzenie zakazów w ruchu lotniczym w odniesieniu do lotów międzynarodowych po powyższym terminie"- napisano w projekcie rozporządzenia.

 

ZOBACZ: Czy kraje alpejskie otworzą stoki narciarskie?

 

Rozporządzenie będzie obowiązywało do końca dnia 31 grudnia 2020 r. 

 

Państwa UE i dwa amerykańskie stany na liście wyjątków

 

Zakaz lotów nie będzie dotyczył państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Strefy Schengen oraz – w odniesieniu do Stanów Zjednoczonych Ameryki – stanów Illinois i Nowy Jork.


Jeśli rząd przyjmie projekt, przepisy nie będą stosowane do statków powietrznych m.in. wykonujących loty międzynarodowe na zlecenie Prezesa Rady Ministrów, za zgodą Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, jak i lotów wojskowych.

 

Wkrótce więcej informacji.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie