Ostrzeżenie IMGW. Silny wiatr w trzech województwach, w porywach do 90 km/h

Polska
Ostrzeżenie IMGW. Silny wiatr w trzech województwach, w porywach do 90 km/h
Zdj. ilustracyjne, fot. Flickr/mia bodenstein
IMGW ostrzega w piątek przed silnymi porywami wiatru

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Alerty dotyczą południowych powiatów w województwach małopolskim i śląskim oraz południowych i zachodnich powiatów w województwie dolnośląskim.

W województwach małopolskim i śląskim, w rejonach podgórskich IMGW przewiduje wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 do 45 km/h, osiągającego miejscami w porywach do 80 km/h - w piątek, a w nocy z piątku na sobotę do 75 km/h. Wiatr będzie wiał z południa i południowego wschodu.

 

ZOBACZ: Niemal połowa Polaków nie chce zaszczepić się przeciw Covid-19. Badanie CBOS

 

Z kolei na terenie województwa dolnośląskiego przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h z południa.

 

IMGW: wiatr może spowodować straty materialne

 

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

 

IMGW przypomina o przestrzeganiu wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia oraz o dostosowaniu swoich planów do warunków pogodowych. 

 

Zobacz prognozę pogody Polsat News

 

  

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie