Duże ocieplenie i porywisty wiatr. Prognoza na piątek, 4 grudnia

Polska
Duże ocieplenie i porywisty wiatr. Prognoza na piątek, 4 grudnia
Zdjęcie ilustracyjne/ fot. Pixabay
Południowy i południowo-wschodni wiatr będzie umiarkowany i silny, chwilami może powiać porywiście do 40-50 km/h

Przed nami duże zmiany w pogodzie, które przyniesie południowy wiatr. Będzie wiatr bardzo mocno, zaś temperatura mocno wzrośnie. Opady zaczną zanikać, a niebo przejaśniać się i rozpogadzać. Ciśnienie ustabilizuje się.

W piątek opadów słabego deszczu i mżawki spodziewamy się już tylko miejscami na Pomorzu, Kujawach i w Wielkopolsce. Na pozostałym obszarze zacznie się przejaśniać i rozpogadzać. O poranku drogi i chodniki mogą być jeszcze śliskie.
 
 
Prognoza na piątek, 4 grudnia

Duże ocieplenie

Temperatura zdecydowanie wzrośnie, a mróz ustąpi. Termometry po południu pokażą od 3 stopni na wschodzie do 8 stopni na południowym zachodzie.
 
 
Południowy i południowo-wschodni wiatr będzie umiarkowany i silny, chwilami może powiać porywiście do 40-50 km/h, a w górach powyżej 80 km/h.

Ciśnienie stabilizuje się

Ciśnienie przestało już gwałtownie rosnąć i zaczyna się stabilizować. W samo południe wyniesie od 996 hPa na zachodzie do 1010 hPa na północnym wschodzie.
 
 
Warunki biometeorologiczne wreszcie zaczną się poprawiać, jedynie osoby szczególnie wrażliwe na oddziaływanie porywistego wiatru mogą odczuwać ból głowy, bezsenność, rozkojarzenie i rozdrażnienie.

Weekend ciepły, ale wietrzny

Końcówka tygodnia zapowiada się słonecznie, bez opadów. Jednak dokuczać nam będzie porywisty wiatr, który miejscami może powodować szkody materialne.
 
 
Temperatura wzrośnie przeważnie do około 10 stopni, jednak lokalnie będzie jeszcze cieplej, niemal 15 stopni.
Łukasz Mielczarek/ms/Twoja Pogoda
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie