Byki uciekły z gospodarstwa. Jednego schwytano, siedem wciąż na wolności

Polska
Byki uciekły z gospodarstwa. Jednego schwytano, siedem wciąż na wolności
piqsels/zdjęcie ilustracyjne
Z gospodarstwa uciekły byki. Mogą być agresywne

Z terenu gospodarstwa w Nowej Kornicy w powiecie łosickim na Mazowszu uciekło w środę 8 byków. - Właścicielowi wraz z lekarzem weterynarii udało się namierzyć jednego byka i podać mu lek uspokajający, dzięki czemu przetransportowano go do gospodarstwa - przekazała polsatnews.pl mł. asp. Nina Zaniewicz z KPP Łosice. Pozostałe zwierzęta pozostają nadal na wolności. Policja apeluje o ostrożność.

- Niestety nadal 7 byków chodzi wolno. Apelujemy o ostrożność. Właściciel angażuje kogo może, by złapać zwierzęta - zapewniła mł. asp. Zaniewicz. - Zwierzęta są przestraszone i mogą być bardzo agresywne - ostrzega i apeluje do mieszkańców o rozwagę.

 

"UWAGA MIESZKAŃCY!! Z terenu gospodarstwa w Nowej Kornicy uciekło osiem byków mięsnych czerwonych rasy Limousine!! Apelujemy o rozwagę, zwierzęta są przestraszone i mogą być bardzo agresywne!! Nie należy samemu do nich podchodzić!! Jeśli ktoś zauważy prosimy o natychmiastowy kontakt z dyżurnym naszej komendy pod nr tel. 47 707 72 00" - głosi komunikat Policji w Łosicach.

 

 

Informacje zamieszczono w mediach społecznościowych w środę przed południem.

 

ZOBACZ: Jeleń zaatakował myśliwego. Zabrał mu strzelbę i uciekł

 

Jak wyjaśniła mł. asp. Nina Zaniewicz z łosickiej komendy, funkcjonariusze nie biorą bezpośrednio udziału w poszukiwaniach, jednak są w ciągłym kontakcie z właścicielem byków, stąd wszelkie istotne informacje na ich temat mieszkańcy mogą zgłaszać na wskazany w komunikacie numer telefonu.

 

Jednocześnie funkcjonariusze apelują do mieszkańców, aby - gdy zauważą byka - nie próbowali ograniczać jego ruchu ani go łapać - zwierzę może zaatakować. Szczególną ostrożność muszą też zachować kierowcy.

msl/grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie