Byk wpadł do szamba. Strażacy ruszyli na ratunek [WIDEO]

Polska
Byk wpadł do szamba. Strażacy ruszyli na ratunek [WIDEO]
PSP w Braniewie
Strażacy uratowali byka, który wpadł do szamba

Nietypowa akcja ratunkowa w Grabinie w województwie warmińsko-mazurskim. W jednym z gospodarstw do przydomowego szamba wpadł byk, który ważył kilkaset kilogramów. W pomoc zwierzęciu zaangażowali się strażacy i okoliczni mieszkańcy. Zobacz [WIDEO].

800-kilogramowe zwierzę, należące do właścicieli gospodarstwa, utknęło w poniedziałek w przydomowym szambie. W pomoc zaangażowane były trzy zastępy straży pożarnej i okoliczni mieszkańcy.

 

"Musieliśmy wykazać się pomysłowością"

 

- Musieliśmy się wykazać pomysłowością, pokombinować, żeby nie wyrządzić mu żadnej krzywdy - powiedział w rozmowie z Polsat News mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

 

WIDEO: lina, wąż strażacki i koparko-ładowarka - pomysłowi strażacy uratowali byka

 

  

 

Ratownicy w pierwszej kolejności usunęli fragment ogrodzenia zbiornika na ścieki i odpompowali część zawartości z wnętrza zbiornika.

 

Byka ostatecznie udało się wyciągnąć dzięki użyciu liny, węża strażackiego oraz koparko-ładowarki pożyczonej od jednego z sąsiadów.

 

- Musieliśmy uważać, żeby nie zdenerwować zwierzęcia, mając na uwadze bezpieczeństwo strażaków na miejscu zdarzenia - przekazał Ścibiorek.

 

Buhaj chwilę po zakończonej akcji, wrócił na pole swoich właścicieli.

 

ZOBACZ: Tragiczny finał poszukiwań 17-miesięcznego chłopca. Wpadł do szamba

bas/hlk/ Polsat News, expresselblag.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie