Adolf Hitler wygrał wybory... w Namibii

Świat
Adolf Hitler wygrał wybory... w Namibii
pl.wikipedia.org/ Brian McMorrow
Windhuk - stolica Namibii

Polityk o imionach Adolf Hitler Uunona wygrał lokalne wybory w Namibii. W rozmowie z gazetą "Bild" powiedział, że dopiero jako nastolatek zdał sobie sprawę, czyje imię nadał mu ojciec.

Adolf Hitler Uuona zdobył 85 proc. głosów w przeprowadzonych pod koniec listopada lokalnych wyborach w Namibii. W rozmowie z "Bildem" podkreślił, że jego ojciec nie wiedział, czyje imiona mu nadaje.

 

ZOBACZ: Przebrał się za Hitlera i wsiadł na motocykl. Konsekwencje poniesie też policjant

 

- Nazwał mnie po tym mężczyźnie. Prawdopodobnie nie rozumiał jednak, za co odpowiedzialny był Hitler - mówił. Dodał, że jako dziecko myślał, że "to zupełnie normalne imiona".

 

"Dopiero jako nastolatek zrozumiałem"

 

- Dopiero jako nastolatek zrozumiałem, że ten człowiek chciał podporządkować sobie cały świat. Fakt, że tak się nazywa, nie oznacza, że chcę podporządkować sobie całą Oshanę (region Namibii, w którym właśnie zdobył miejsce - red.) - zaznaczył polityk.

 

Mężczyzna powiedział, że żona mówi do niego po prostu Adolf, a on przedstawia się jako Adolf Uunona. Było jednak za późno, by dokonać oficjalnej zmiany imion.

 

 

Dawna niemiecka kolonia

 

"Bild" przypomniał, że dawniej Namibia była niemiecką kolonią. Wciąż żyje w niej mniejszość niemieckojęzyczna, a miejsca czy ulice noszą nazwy w tym języku.

 

Namibia graniczy z Angolą, Botswaną, RPA oraz Zambią. Do 1968 roku Namibia funkcjonowała pod nazwą Afryka Południowo-Zachodnia.

ac/zdr/ irishpost.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie