12-latka w szpitalu. Miała blisko dwa promile alkoholu

Polska
12-latka w szpitalu. Miała blisko dwa promile alkoholu
Pixabay/zdj. ilustracyjne
Badania wykazały, że w organizmie nastolatki stwierdzono 1,9 promila alkoholu

Do szpitala w Międzyrzeczu (Lubuskie) trafiła 12-latka z objawami zatrucia alkoholowego. Jak poinformowała "Gazeta Lubuska", nastolatka miała 1,9 promila alkoholu w organizmie. O sprawie powiadomiono policję.

Według informacji gazety, 12-latka trafiła do szpitala w środę w godzinach popołudniowych. Do placówki mieli przywieźć ją rodzice. Badania wykazały, że w jej organizmie stwierdzono 1,9 promila alkoholu - informuje "Gazeta Lubuska".

 

- W tym wieku taka ilość alkoholu we krwi to klasyczny stan zatrucia alkoholowego, którego skutki mogły być tragiczne. Mówię tu nie tylko o skutkach dla organizmu, na przykład wątroby, wywołanych toksyną, ale także tym, że dziewczyna mogła się wyziębić czy udusić, bo absolutnie nie panowała nad swym organizmem - mówi lekarz pediatra w rozmowie z dziennikiem.

 

W czwartek stan 12-latki oceniono jako dobry.

 

ZOBACZ: Na imprezie skończył się alkohol, wypili środek dezynfekujący. Nie żyje siedem osób

 

Międzyrzecka policja potwierdziła polsatnews.pl, że otrzymała zgłoszenie w tej sprawy. Z racji wieku nastolatki, nie udziela jednak więcej informacji. Postępowanie ma być prowadzone pod kątem "rozpijania małoletniego".

 

Sprawa trafi do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich w Międzyrzeczu.

zdr/ "Gazeta Lubuska", polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie