Na imprezie skończył się alkohol, wypili środek dezynfekujący. Nie żyje siedem osób

Świat
Na imprezie skończył się alkohol, wypili środek dezynfekujący. Nie żyje siedem osób
Zdjęcie poglądowe/ pixabay
Po tym, jak skończył się alkohol, uczestnicy zakrapianej zabawy postanowili sięgnąć po środek do dezynfekcji rąk używany podczas pandemii koronawirusa

Siedem osób zmarło, a dwie są w śpiączce - to tragiczny finał imprezy, na której skończył się alkohol, a uczestnicy postanowili wypić środek do dezynfekcji rąk.

Impreza odbyła się kilka dni temu w rosyjskiej wiosce Tomtor. Po tym, jak skończył się alkohol, uczestnicy zakrapianej zabawy postanowili sięgnąć po środek do dezynfekcji rąk używany podczas pandemii koronawirusa. Był nim 69-procentowy metanol. 

 

Otruło się dziewięć osób

 

Łącznie środkiem dezynfekującym zatruło się dziewięć osób. Pierwszymi ofiarami byli 41-letnia kobieta i dwóch mężczyzn w wieku 27 i 59 lat. Sześć pozostałych osób zostało przetransportowana śmigłowcem do szpitala w stolicy regionu - Jakucka.

 

ZOBACZ: Zatruli się kebabem - dziecko zmarło, ponad 800 osób w szpitalach

 

W piątek w szpitalu zmarły trzy kolejne osoby - mężczyźni w wieku 28, 32 i 69 lat. Następna zmarła w sobotę. Dwie pozostałe w ciężkim stanie przebywają w szpitalu. 

 

Szukali zamiennika

 

Do podobnego zdarzenia doszło pod koniec lipca tego roku, kiedy w wyniku wypicia płynu do dezynfekcji w wiosce Kurichedu w indyjskim stanie Andrha Pradesh, zmarło co najmniej 10 osób. 

 

Miasteczko zostało odcięte od świata, gdy odnotowano w nim rosnącą liczbę nowych przypadków koronawirusa. W okolicy zostały zamknięte wszystkie sklepy, które nie oferowały produktów pierwszej potrzeby.

 

Szef policji w regionie Siddharth Kaushal przekazał, że w momencie, w którym alkoholu zabrakło w sklepach spożywczych, grupa uzależnionych osób zaczęła pić ogólnodostępny płyn do dezynfekcji zmieszany z wodą lub innym napojem. Niektórzy pili taką mieszankę przez co najmniej 10 dni, zanim nie trafili do szpitala.

 
pgo/ polsatnews.pl, dailystar.co.uk, 7news.com.au
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie