Stan zdrowia Benedykta XVI. "Pan odebrał mi mowę, abym mógł docenić ciszę"

Świat
Stan zdrowia Benedykta XVI. "Pan odebrał mi mowę, abym mógł docenić ciszę"
Commons.wikimedia.org/Mondarte/CC BY-SA 4.0
ozmówca włoskich mediów podkreślił, że spotkanie z niemieckim papieżem było dla obecnych bardzo radosnym doświadczeniem

Papież senior ma problemy z mówieniem - przekazał włoskim mediom nowo wyświęcony kardynał maltański Mario Grechem. Duchowny w minioną sobotę brał udział w spotkaniu z Benedyktem XVI na zakończenie konsystorza.

Jak przekazał Vatican News kardynał Grech, Joseph Ratzinger na początku spotkania z papieżem Franciszkiem i nowymi kardynałami, wyznał stłumionym głosem: "Pan odebrał mi słowo, abym docenił ciszę". Mimo tego, jak relacjonuje purpurat, emerytowany papież próbował dodawać swoim gościom otuchy, "by kontynuowali przygodę z Panem". 

 

Rozmówca włoskich mediów podkreślił, że spotkanie z niemieckim papieżem to dla obecnych bardzo radosne doświadczenie. 

 

"Widok Pasterza, na którym ciążyły lata, a jednocześnie był uśmiechnięty, chętny by podzielić się doświadczeniem działania Ducha, był dla nas bardzo pokrzepiający" - wyznał. 

 

Maltański kardynał podkreślił, że jest wdzięczny Benedyktowi XVI za to, że w niego uwierzył i uczynił go biskupem w 2006 roku. 

 

Informacje o stanie zdrowia

 

Miesiąc temu osobisty sekretarz Benedykta XVI abp Georg Gaenswein skomentował pogłoski, jakoby stan jego stanie zdrowia znacznie się pogorszył.  

 

ZOBACZ: Nowe doniesienia ws. stanu zdrowia Benedykta XVI

 

W wywiadzie dla włoskiego pisma "Oggi" mówił: "jest (on) kruchy fizycznie, ma bardzo słaby głos, ale umysł sprawny. Codziennie odprawia mszę, modli się, czasem przyjmuje gości, czyta, studiuje, słucha muzyki, przegląda korespondencję; oczywiście w bardzo spokojnym rytmie".

emi/ ml/ Vatican News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie