"Spokojnie te pieniądze otrzymamy", "interes PiS to nie interes Polski". Politycy o unijnym budżecie

Polska
"Spokojnie te pieniądze otrzymamy", "interes PiS to nie interes Polski". Politycy o unijnym budżecie
Polsat News
W programie "Debata Dnia" politycy dyskutowali o potencjalnym zawetowaniu unijnego budżetu

- W moim przekonaniu spokojnie te pieniądze otrzymamy. Nawet jeżeli będzie prowizorium budżetowe przez pewien czas, to nie będzie to niekorzystne dla Polski - powiedział w programie "Debata Dnia" Paweł Lisiecki z PiS. Z kolei Marek Sawicki z PSL jest przekonany, że "premier wróci z informacją: nie ma weta, jest budżet, wszystko funkcjonuje normalnie, a Polska jest krajem praworządnym".

Goście Agnieszki Gozdyry dyskutowali o groźbie zawetowania unijnego przez Polskę i Węgry.
 
- Poczekałbym na ostateczne decyzje związane z budżetem UE. W moim przekonaniu spokojnie te pieniądze otrzymamy. Nawet jeżeli będzie prowizorium budżetowe przez pewien czas, to nie będzie niekorzystne dla Polski - mówił poseł PiS.
 
Z kolei Marek Sawicki stwierdził, że "jest przekonany, że 10-11 grudnia premier wróci z informacją: nie ma weta, jest budżet od 1 stycznia 2021 r., wszystko funkcjonuje normalnie, a Polska jest krajem praworządnym".
 
WIDEO: zobacz fragment programu "Debata Dnia"
  
 
 
- Ja bym chciała, żeby to mocno wybrzmiało i żeby poseł z PiS-u też wziął sobie do serca. Szanowny panie pośle, interes PiS nie jest interesem Polski. Interes PiS, to, że boicie się konsekwencji prawnych, to nie jest równoznaczne z interesem kraju - stwierdziła z kolei posłanka KO Magdalena Filiks.
prz/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie