Jak będzie wyglądać kolęda w Warszawie? Jest decyzja

Polska
Jak będzie wyglądać kolęda w Warszawie? Jest decyzja
zdj. ilustracyjne/ Polsat News
W archidiecezji warszawskiej decyzja o formie wizyty duszpasterskiej będzie zależała od księży proboszczów

O formie wizyty duszpasterskiej w archidiecezji warszawskiej zdecydują sami proboszczowie, kierując się sytuacją w ich parafii, opiniami wiernych, możliwościami i obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi -poinformowało biuro prasowe archidiecezji warszawskiej.

W informacji przekazanej we wtorek podano, że w archidiecezji warszawskiej decyzja o formie wizyty duszpasterskiej, która po świętach Bożego Narodzenia nazywana jest kolędą, będzie zależała od księży proboszczów.

 

ZOBACZ: Kolęda w czasie pandemii. Rzecznik episkopatu wyjaśnia

 

Zwrócono uwagę, że posługując na miejscu, duchowni najlepiej znają realia swych parafii. W podejmowaniu decyzji proboszczowie będą kierować się także "opiniami wiernych, możliwościami, a przede wszystkim obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi" – podano w komunikacie.

 

Różne możliwości duszpasterskie

 

Wyjaśniono, że jedną z proponowanych form "może być zapraszanie wiernych z wyznaczonej części parafii (np. bloku, sąsiedztwa) na wspólną mszę św. w kościele". Drugą może być "wizyta duszpasterska na zaproszenie parafian", a "trzecią (zwłaszcza w parafiach wiejskich) może być wizyta w tradycyjnej formie".

 

Ustalenie zapadło podczas spotkania online kard. Kazimierza Nycza z przedstawicielami wszystkich dekanatów i wielu parafii archidiecezji warszawskiej. 

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie