Kolęda w czasie pandemii. Rzecznik episkopatu wyjaśnia

Polska
Kolęda w czasie pandemii. Rzecznik episkopatu wyjaśnia
pl.wikipedia.org/By Diabetes/domena publiczna/zdjęcie ilustracyjne
Kolęda w czasie pandemii. Rzecznik KEP wyjaśnia

- Ze względu na sytuację epidemiologiczną, tegoroczne wizyty duszpasterskie zostały odwołane, przesunięte na późniejszy czas lub odbędą się w zmienionej formie, w zależności od decyzji biskupa miejsca - przekazał rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak.

Rzecznik episkopatu przypomniał, że o formie tegorocznej kolędy zdecydują poszczególni biskupi opierając się na sytuacji epidemiologicznej panującej na danym terenie.

 

- W niektórych diecezjach wizyta duszpasterska została odwołana, w innych przeniesiona na późniejszy czas, a w jeszcze innych zamiast tradycyjnych odwiedzin księdza w domach odbędą się msze św. dla parafian w kościele - mówi ksiądz Leszek Gęsiak cytowany przez Biuro Prasowe Komisji Episkopatu Polski.

 

ZOBACZ: "Nie będzie taryfy ulgowej". Przewodniczący komisji ds. pedofilii o hierarchach kościelnych

 

- Zachęcam do śledzenia komunikatów biskupów i ogłoszeń parafialnych w kościołach i na stronach internetowych parafii, aby być na bieżąco odnośnie wizyty duszpasterskiej w danej diecezji. Nie ma bowiem ogólnopolskich wytycznych w tej kwestii - podkreślił.

 

Dodał również, że to samo tyczy się dyspens udzielanych przez księży biskupów od mszy świętej w uroczystość Bożego Narodzenia.

 

- Jeśli chodzi o dyspensy od uczestnictwa w Eucharystii w niedziele i święta to również należy śledzić komunikaty poszczególnych ordynariuszy, którzy będą informować wiernych o takiej możliwości na terenie swojej diecezji - przekazał ks. Gęsiak.

zdr/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie