Biały Dom gotowy na Boże Narodzenie. Pierwsza dama pokazała wystrój siedziby prezydenta USA

Świat
Biały Dom gotowy na Boże Narodzenie. Pierwsza dama pokazała wystrój siedziby prezydenta USA
Polsat News
Kamera Polsat News sfilmowała świąteczny wystrój Białego Domu.

Administracja Białego Domu pokazała świąteczne dekoracje, którymi przystrojona została siedziba prezydenta USA. Świąteczną atmosferę tworzą nie tylko drzewka, bombki, lampki i liczne inne ozdoby, ale także orkiestra kameralna. Do siedziby Donalda Trumpa weszła z kamerą Magda Sakowska, korespondentka Polsat News w Waszyngtonie, która jako jedyna z Polski uzyskała zgodę na sfilmowanie jej wnętrz.

- Jestem podekscytowana, mogąc ogłosić tegoroczny temat świąteczny dekoracji Białego Domu, którym jest "America the Beautiful" (ang. - piękna Ameryka) - powiedziała pierwsza dama USA Melania Trump.

 

- W ciągu ostatnich czterech lat miałam zaszczyt podróżować do najpiękniejszych miejsc naszego kraju i spotkać niektórych z najbardziej patriotycznych i pełnych współczucia obywateli Ameryki. Od wybrzeża do wybrzeża więź łącząca wszystkich Amerykanów to docenienie naszych tradycji, wartości i historii, które były inspiracją dla tegorocznych dekoracji - powiedziała żona prezydenta USA.

 

ZOBACZ: Święto Dziękczynienia. Trump ułaskawił... dwa indyki

 

Jednocześnie żona prezydenta USA podziękowała wszystkim pracownikom i wolontariuszom, którzy zaangażowali się w przygotowanie wystroju Białego Domu.

 

Wśród dekoracji jest m.in. domek z piernika, który jest repliką Białego Domu wraz ze skrzydłami wschodnim i zachodnim oraz ogrodu różanego i ogrodu pierwszych dam. Cukiernicy zużyli na niego 275 funtów ciasta piernikowego, 110 funtów plastycznej masy cukrowej, 30 funtów masy dekoracyjnej z dodatkiem stabilizatora, 25 funtów czekolady i 25 funtów lukru.

 

 

WIDEO - Biały Dom gotowy na Boże Narodzenie. Kamera Polsat News w siedzibie prezydenta USA

  

 

Biały Dom zamieścił wideo przedstawiające pierwszą damę Melanię Trump oglądającą świąteczny wystrój siedziby prezydenta USA.

 

 

Przyozdobiona została także rezydencja wiceprezydenta USA Mike'a Pence'a. Jego żona Karen zamieściła na Twitterze zdjęcia choinek, które ustawiono we wnętrzach zajmowanych przez parę wiceprezydencką.

 

  

 

hlk/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie