Samobójstwo na Kremlu. Funkcjonariusz zastrzelił się podczas służby

Świat
Samobójstwo na Kremlu. Funkcjonariusz zastrzelił się podczas służby
Pixabay/Bluesnap
Mężczyzna popełnił samobójstwo podczas pełnienia służby na terytorium Kremla

Funkcjonariusz rosyjskiej Federalnej Służby Ochrony (FSO), odpowiedniczki polskiej Służby Ochrony Państwa, popełnił samobójstwo podczas pełnienia służby na terytorium Kremla - podał w poniedziałek kanał informacyjny Baza na komunikatorze Telegram.

Według tych doniesień funkcjonariusz, Michaił Zacharow zastrzelił się podczas pełnienia służby. Kanał Baza podał, że oddział FSO, w którym służył Zacharow odpowiada za ochronę osobistą prezydenta Rosji. Agencja TASS, powołując się na źródła, zaprzeczyła jednak, by Zacharow służył w tym oddziale.

 

Przyczyną tragedii mogło być przepracowanie - Zacharow na jednej z niedawnych zmian musiał pełnić dyżur przez 15 godzin - i lekceważenie przez przełożonych warunków, w jakich pracował funkcjonariusz. O takich możliwych powodach, jak relacjonuje Baza, mówią jego koledzy.

 

Według tego źródła w ostatnim czasie w Federalnej Służbie Ochrony brakuje chętnych do pracy i funkcjonariusze muszą pełnić służbę dodatkowo za tych, którzy zwolnili się ze służby, przy czym nie dostają wynagrodzenia za nadgodziny.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie