Odnaleziono w jeziorze ciała dwóch osób. To małżeństwo z Iławy

Polska
Odnaleziono w jeziorze ciała dwóch osób. To małżeństwo z Iławy
Zdjęcie ilustracyjne/ fot. Polsat News
Iława: po poszukiwaniach odnaleziono w jeziorze ciała dwóch osób

Małżonkowie pochodzący z Iławy (warmińsko-mazurskie), których ciała znaleziono w jeziorze koło Lubawy, najprawdopodobniej utonęli. Według relacji rodziny, 67-latkowie mówili, że wybierają się na łódkę, by powędkować - podała iławska policja.

Jak poinformowała w niedzielę asp. Joanna Kwiatkowska z Komendy Powiatowej Policji w Iławie, po poszukiwaniach w sobotę wieczorem odnaleziono w jeziorze Zwiniarz koło Lubawy ciała kobiety i mężczyzny; obydwoje w wieku 67 lat.

 

ZOBACZ: Rozczłonowane ciało w Młotkowicach. To amstaff rozszarpał zwłoki właściciela

 

Policja pod nadzorem prokuratora ustala okoliczności ich śmierci. Zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, która ma dać odpowiedź, co było bezpośrednią przyczyną śmierci.

Rodzina była zaniepokojona 

O zaginięciu małżeństwa lekarzy z Iławy powiadomiła rodzina. Małżeństwo przybywało na swojej wypoczynkowej działce koło Lubawy. Rodzina mieszkająca w sąsiedztwie, która opiekowała się ich posesją, była zaniepokojona, bo nie mogła z nimi nawiązać kontaktu. W garażu zaś brakowało łódki wiosłowej. Rodzina relacjonowała, że obydwoje wcześniej mówili, że planują wypłynąć na jezioro, by powędkować.

 

ZOBACZ: Zwęglone zwłoki wędkarza w samochodzie. Śledczy ustalają okoliczności

 

Służby rozpoczęły poszukiwania. Na jeziorze odnaleziono łódkę, a w wodzie ciała mężczyzny i kobiety. Jedno tuż przy brzegu, drugie nieco dalej. Wciąż nie wiadomo, co się stało na wodzie, że zdarzenie zakończyło się tragicznie. Zmarli to znani i cenieni w Iławie lekarze. Mieszkańcy Iławy są poruszeni ich śmiercią. 

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie