Nitras: w policji będzie musiała odbyć się weryfikacja

Polska
Nitras: w policji będzie musiała odbyć się weryfikacja
Polsat News
Pogląd o konieczności weryfikacji w policji, poseł wysunął jako pokłosie wydarzeń podczas protestów kobiet

- Po tym, jak Jarosław Kaczyński przestanie kontrolować policję, w policji będzie musiała odbyć się prawdziwa weryfikacja - ocenił Sławomir Nitras poseł Koalicji Obywatelskiej w programie "Śniadanie w Polsat News".

Zdaniem posła weryfikacja "powinna dotyczyć tych, którzy są przełożonymi policjantów". - Będziemy weryfikować dokładnie, jakimi przepisami prawa, zasadami się kierowali, czy politycznymi rozkazami - wyjaśniał Nitras. 

 

Potrzeba weryfikacji w policji to - zdaniem Nitrasa - pokłosie wydarzeń podczas protestów kobiet. W sobotę na jednej z warszawskich manifestacji, posłanka KO Barbara Nowacka, mimo okazania poselskiej legitymacji, została spryskana przez funkcjonariusza gazem. 

 

Posłanka potraktowana gazem 

 

Goście Piotra Witwickiego w programie "Śniadanie w Polsat News" dyskutowali także o wcześniejszych protestach i zachowaniu policji - w ocenie przedstawicieli opozycji - brutalności funkcjonariuszy. Adrian Zandberg, poseł Lewicy, przypomniał podobne zajście z udziałem jego partyjnej koleżanki, Magdaleny Biejat. Posłanka mimo okazania legitymacji, została potraktowana gazem.

 

WIDEO: Śniadanie w Polsat News

  

 

ZOBACZ: Stachowiak-Różecka (PiS): Nowacka brała udział w nielegalnej manifestacji

 

Odniósł się także do incydentu z wicemarszałkiem Sejmu, Włodzimierzem Czarzastym, który miał być popchnięty przez jednego z policjantów. Zarówno Mirosława Stachowiak-Różecka, poseł PiS, jak i Paweł Mucha, prezydencki minister, zwracali uwagę na fakt odbywania się manifestacji w czasie obostrzeń sanitarnych oraz na potrzebę "wyjaśnienia sytuacji" jaka spotkała Barbarę Nowacką. 

laf/jo/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie