Policjantka: najwięcej wulgaryzmów pada z ust kobiet, które bronię

Polska
Policjantka: najwięcej wulgaryzmów pada z ust kobiet, które bronię
Polsat News
Grzegorz Jankowski i anonimowi policjanci KSP w "Debacie Dnia"

- Jako kobieta, w czasie swojej 18-letniej służby nigdy nie było wobec mnie skierowanych tylu wulgaryzmów jak obecnie - mówiła w "Debacie Dnia" anonimowa policjantka z komendy stołecznej. Jak powiedziała, najwięcej obraźliwych słów pada z ust kobiet, które - jako funkcjonariuszka policji - ochrania. Dodała również, że policjanci i ich rodziny dostają groźby.

Od 22 października w całym kraju trwają masowe protesty, będące sprzeciwem wobec zaostrzenia - w wyniku wyroku Trybunału Konstytucyjnego - przepisów antyaborcyjnych. TK orzekł, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r. zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Głównym inicjatorem akcji protestacyjnych jest Ogólnopolski Strajk Kobiet.

 

Według niektórych polityków w czasie protestów dochodzi do nadużyć ze strony funkcjonariuszy policji. Policjanci twierdzą z kolei, że nie robią nic niezgodnego z prawem i używają siły wtedy, kiedy muszą.

 

ZOBACZ: Trzaskowski grozi zawieszeniem wsparcia finansowego policji. Jest odpowiedź stołecznej komendy

 

Grzegorz Jankowski gościł w piątkowej "Debacie Dnia" anonimowych funkcjonariuszy policji. 

 

- Na początku, gdy zabezpieczaliśmy demonstracje, miały one charakter pokojowy, przychodziły całe rodziny, osoby z dziećmi. Obecnie są to osoby młode, które mogłyby być moimi córkami czy synami i oni są najbardziej agresywni - powiedziała policjantka.

 

"Nasi rodzice widzą, jak jest opluwany orzeł na czapce"

 

Jak oceniła, w grupie protestujących zawsze jest jeden lider, a młodzież jest najbardziej podatna na manipulację ze strony tego lidera. - Nie mówię o wszystkich. Są osoby młode, które przejdą protest, podziękują, jest sama radość - dodała. 

 

WIDEO: fragment "Debaty Dnia"

  

Podkreśliła jednak, że "niefajnie jest, jak rodzice (policjantów - red.) oglądają reportaże i widzą, jak córka czy syn jest opluwany i szarpany, jak jest opluwany orzeł, który nosi na czapce".

 

Funkcjonariusze otrzymują groźby

 

Funkcjonariuszka została zapytana o to, czy w jej kierunku także padają wulgaryzmy ze strony protestujących. - Oczywiście, nie dajemy się wtedy sprowokować. W ostatnim czasie najwięcej takich słów otrzymuję od kobiet, które bronię i za które jestem w stanie poświęcić życie - odpowiedziała.

 

Jak podkreślała, tylu wulgaryzmów nie słyszała w czasie 18 lat pełnienia służby.

 

Policjantka poinformowała również, że policjanci dostają groźby. - Córkom naszego kolegi było wysłane, żeby "twój stary zdychał w męczarniach". Co mają czuć te dzieci niewinne? - pytała.

zdr/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie