Pierwszy podmuch zimowej aury. Prognoza na weekend

Polska
Pierwszy podmuch zimowej aury. Prognoza na weekend
zdj. ilustracyjne/ Pixabay

Jedni nie mogli się go doczekać, a inni liczyli, że zjawi się jak najpóźniej. Przyjdzie w ten weekend, bo czeka nas pierwszy w tym sezonie podmuch zimy. Temperatura spadnie poniżej zera i poprószy śnieg, miejscami zabielając krajobrazy.

W sobotę będzie pochmurno, miejscami z niedużymi przejaśnieniami. Tylko na zachodzie nie popada. Na pozostałym obszarze spodziewać się trzeba deszczu, który wraz z upływem godzin i coraz to niższą temperaturą, przechodzić będzie w deszcz ze śniegiem i w sam śnieg.
 
 
Wieczorem na wschodzie oraz na terenach górzystych i okołogórskich śnieg zacznie się utrzymywać. Drogi i chodniki będą śliskie, dlatego prosimy o szczególną ostrożność.
 
Wiatr zmieni kierunek na północy i nasili się, sprawiając odczuwalnie będzie coraz zimniej. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia sięgnie od 1 stopnia na północnym wschodzie do 7 stopni na północnym zachodzie.
 
Niedziela zimowa
 
Druga połowa weekendu przyniesie nam więcej akcentów zimowych. Po nocami z opadami śniegu, na wschodzie, południu i w centrum poranek będzie biały. Puchu nie spadnie dużo, na ogół zaledwie do 1-2 centymetrów, ale wystarczy, aby porzucać się śnieżkami lub ulepić małego bałwana.
 
 
Prószyć będzie przy temperaturze w okolicach zera, więc płatki śniegu będą duże i bogate w wodę, będą też dobrze się lepić. W ciągu dnia śnieg, deszcz ze śniegiem, a wraz z rosnącą temperaturą także sam deszcz, popada niemal w całym kraju.
 
Odnotujemy od zera na północnym wschodzie do 6 stopni na północnym zachodzie. Dotychczas silny wiatr z kierunku północnego będzie stopniowo słabnąć. Ciśnienie będzie się nieznacznie wahać.
Łukasz Mielczarek/emi/ Twoja Pogoda
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie