Ukraina: Granatniki przeciwpancerne i pociski artyleryjskie. Nielegalny skład broni w piwnicy

Świat
Ukraina: Granatniki przeciwpancerne i pociski artyleryjskie. Nielegalny skład broni w piwnicy
Адміністрація Президента України/ wikimedia/ (CC BY 4.0)
Nielegalny skład broni odnaleziono w piwnicy

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) poinformowała o wykryciu w centrum Kijowa składu broni, w którym były m.in. granatniki, kilkadziesiąt granatów, pociski, amunicja. Arsenał znaleziono w piwnicy niedaleko siedziby biura prezydenta, parlamentu i rządu.

SBU przekazała, że skrytkę znaleziono podczas przeszukania budynku mieszczącego prezydium Narodowej Akademii Nauk Rolniczych. Arsenał był w piwnicy.

 

Na miejscu skonfiskowano cztery granatniki przeciwpancerne, dwa karabiny automatyczne, prawie 40 granatów, kilka pistoletów, dwa pociski artyleryjskie, znaczną liczbę amunicji.

 

Przeszukanie przeprowadzono w ramach śledztwa dotyczącego korupcji. Kierownictwo Narodowej Akademii Nauk Rolniczych jest podejrzewane o przyjęcie łapówki i przywłaszczenie mienia, legalizację majątku uzyskanego w nielegalny sposób - wskazało SBU. Trwają działania śledcze.

 

ZOBACZ: Ukraina: 19-latka chciała sprzedać syna. Zdążyła go wycenić

 

Również w Kijowie wykryto w piątek podziemny zakład produkujący amunicję. Podczas przeszukań skonfiskowano m.in. kilkadziesiąt pudełek z nabojami do broni gładkolufowej, ponad 6,5 tys. nabojów do broni myśliwskiej. W sprawie podejrzane są cztery osoby, dwie z nich zatrzymano.

rsr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie