"Och, Polsko. Pozwoliliście nazistom zamykać Żydów w gettach". Ambasador reaguje na wpis ekonomistki

Świat
"Och, Polsko. Pozwoliliście nazistom zamykać Żydów w gettach". Ambasador reaguje na wpis ekonomistki
Pixabay.com/ peter89ba/Twitter
Ambasador Hiszpanii w Polsce zareagował na wpis ekonomistki o Polsce

"Polska i Polacy zasługują na najgłębszy podziw i współczucie za ogrom cierpienia doznanego podczas II wojny światowej" - w ten sposób ambasador Hiszpanii w Polsce Francisco Javier Sanabria odniósł się do "nikczemnego" - jak podkreślił - komentarza hiszpańskiej ekonomistki.

Chodzi o czwartkowy wpis ekonomistki Inmaculady Martinez na Twitterze. "Och, Polsko. Pozwoliliście nazistom zamykać Żydów w gettach, budować i prowadzić obozy koncentracyjne, a teraz zasłaniacie się fałszywą ochroną życia. Nie macie prawa do zarządzania ciałami kobiet. Trzymajcie się z daleka" - napisała Martinez, w dniu, w którym Parlament Europejski przyjął niewiążącą prawnie rezolucję, dotyczącą "faktycznego zakazu prawa do aborcji w Polsce".

 

PE "zdecydowanie potępił" orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego dotyczące aborcji w Polsce, uważając, że "orzeczenie to zagraża zdrowiu i życiu kobiet"

 

ZOBACZ: Temat aborcji w PE. Zagraniczne europosłanki w koszulkach Strajku Kobiet

 

Do tweeta odniósł się w piątek ambasador Hiszpanii w Polsce. "Rozumiem i w pełni podzielam oburzenie wszystkich, którzy zetknęli się z tym nikczemnym komentarzem i wyrazili słuszny gniew. Polska i Polacy zasługują na najgłębszy podziw i współczucie za ogrom cierpienia doznanego podczas II wojny światowej. Szacunek!" - napisał na Twitterze Francisco Javier Sanabria.

 

 

22 października TK orzekł, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r. zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Przepis straci moc wraz z publikacją wyroku, ale ten nie został jak dotąd ogłoszony.

ml/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie