"Mają dość gości i ich kiepskich żartów". Słynna wieś zmienia nazwę

Świat
"Mają dość gości i ich kiepskich żartów". Słynna wieś zmienia nazwę
Pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne
Miejscowi twierdzą, iż nazwa ich wsi stanowi problem

Turyści zatrzymywali się, by zrobić sobie zdjęcie, a internet zalewały niewybredne komentarze pod adresem wioski i zamieszkującej ją społeczności. Przez lata mieszkańcy małej wioski, której nazwa brzmi "Fucking", byli obiektem drwin i dowcipów. Teraz słynna miejscowość zmienia swą nazwę.

- Mogę potwierdzić, że nazwa wsi jest zmieniana - stwierdza lakonicznie Andrea Holzer, burmistrz Tarsdorfu, gminy, do której należy wioska - Naprawdę nie chcę nic więcej mówić, bo w przeszłości mieliśmy wystarczająco dużo szumu na ten temat - ucina w rozmowie z dziennikarzem regionalnego "Oberösterreichische Nachrichten" (OOeN).

 

Niechciana popularność austriackiej wsi

 

Leżąca na północ od Salzburga nieopodal niemieckiej granicy, wieś Fucking, przez całe lata stanowiła wdzięczny obiekt drwin w anglojęzycznych mediach społecznościowych ze względu na wulgarne znaczenie w języku angielskim. Niechciana popularność przybrała na sile i stała się poważnym problemem, gdy w 2018 roku serwis z treściami dla dorosłych poinformował o przyznaniu mieszkańcom "Fucking" bezpłatnego dostępu premium do udostępnianych przez siebie treści. "Fucking" znalazło się wówczas w gronie wsi nagrodzonych z powodu interesującej nazwy, ale lokalnej społeczności wcale to nie odpowiadało.

 

Miejscowość oznaczana była na zdjęciach o dwuznacznej treści, a turyści przystawali nieopodal znaku z nazwą miejscowości i fotografowali się w prowokacyjnych pozach. Mieszkańców wioski zaczęto określać w sieci mianem "Fuckingers". Zdarzały się także akty chuligaństwa, tak jak wówczas, gdy jedna z przejeżdżających przez wieś osób zatrzymała się i ukradła znak z nazwą wsi. Incydent skłonił lokalne władze do zabezpieczenia znaku betonem i zainstalowania monitoringu.

 

ZOBACZ: Groził maczetą kierowcy miejskiego autobusu

 

Z opublikowanego w czwartek protokołu posiedzenia rady gminy wynika, że 1 stycznia 2021 roku wieś zmieni nazwę na "Fugging". I choć nadchodząca zmiana wydaje się ulgą dla zamieszkujących ją osób, to nie wszyscy podzielają owe uczucia. 

 

WIDEO: Słynna wieś zmienia nazwę

  

 

- Czy ludzie nie mają obecnie poczucia humoru? - pyta jeden z czytelników "Oberösterreichische Nachrichten" - Dostają darmowy rozgłos. Powinni być szczęśliwi, że mają zabawną nazwę - dodaje inny z użytkowników.

 

"Die Press" odnotowuje jednak, że mieszkańcy "mają dość gości i ich kiepskich żartów".

 

To nie pierwsze kłopoty mieszkańców

 

W przeszłości wieś zaistniała w mediach już znacznie wcześniej, gdy stała się tłem dla wydarzeń rozgrywających się w powieści "Bad Fucking" Kurta Palma i komedii, która powstała na jej motywach. To stało się głośno o miejscowości.

 

ZOBACZ: „Przyjaciółki” - odcinek 194: Wielka odpowiedzialność

 

Pierwsze wzmianki o miejscowości mają pochodzić z 1070 roku, ale mieszkańcy utrzymują, iż jej historia sięga czasów znacznie wcześniejszych - szlachcic Folko miał osiedlić tu swych poddanych już w VI wieku.

 

Tuż obok "Fucking", ale już po niemieckiej stronie granicy, znajduje się inna wioska "Petting". Jednak mieszkańcy niemieckiej miejscowości nie myślą na razie o zmienianiu jej nazwy - podał portal thelocal.at.

rsr/hlk/ theguardian.com, theocal.at, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie