Trump ułaskawił byłego doradcę. Oskarżano go o fałszywe zeznania

Świat
Trump ułaskawił byłego doradcę. Oskarżano go o fałszywe zeznania
PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS
Trump poinformował w środę, że ułaskawił swojego byłego doradcę generała Michaela Flynna

Prezydent USA Donald Trump poinformował w środę, że ułaskawił swojego byłego doradcę generała Michaela Flynna, który oskarżany jest m.in. o składanie fałszywych zeznań w sprawie kontaktów z ambasadorem Rosji.

"Mam wielki zaszczyt ogłosić, że generał Michael T. Flynn otrzymał pełne ułaskawienie. Gratulacje dla generała Flynna oraz jego cudownej rodziny, wiem że będziecie mieli prawdziwie fantastyczne Święto Dziękczynienia!" - napisał na Twitterze przywódca USA.

 

 

Okłamał FBI


W 2017 roku Flynn, który był bardzo zaangażowany w kampanię wyborczą Trumpa, przyznał, że okłamał FBI w sprawie kontaktów z Kislakiem. Sprawą tych kontaktów zajmuje się w USA komisja badająca domniemaną ingerencję Rosji w amerykańskie wybory prezydenckie. Oskarżyciele twierdzą, że kontakty te dotyczyły m.in. zabiegów o złagodzenie reakcji Kremla na wydalenie z USA przez administrację Obamy grupy rosyjskich dyplomatów.

 

ZOBACZ: Kreml: rozmowy Flynna nie wpłynęły na reakcję Rosji na sankcje Obamy

 

Na początku 2017 roku Trump mianował Flynna swym doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego, ale po niespełna miesiącu zdymisjonował go, gdy okazało się, że Flynn zataił przed wiceprezydentem Mike'iem Pence'em szczegóły swoich rozmów z ambasadorem Kislakiem.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie