Meghan Markle poroniła."Ściskając swoje pierworodne dziecko, czułam, że tracę drugie"

Świat
Meghan Markle poroniła."Ściskając swoje pierworodne dziecko, czułam, że tracę drugie"
Instagram/SussexRoyal
Pierworodny syn pary książęcej Archie Harrison urodził się 6 maja 2019 roku

"To był lipcowy poranek, zaczynający się całkiem zwyczajnie" - zdradziła Meghan Markle, księżna Sussex. Żona księcia Harry'ego wyznała w artykule dla "New York Times", że w lipcu tego roku straciła ciążę.

Księżna Sussex w artykule przyznała, że w lipcu utraciła dziecko, gdy była w drugiej ciąży. Ciężarna Meghan podczas opieki nad swoim pierworodnym synem Archie'm poczuła silny skurcz. Została przewieziona do szpitala. Okazało się, że księżna poroniła. 

 

"To był lipcowy poranek, zaczynający się całkiem zwyczajnie. Zrób śniadanie. Nakarm psy. Weź witaminy. Znajdź zgubioną skarpetkę. Podnieś kredkę, która potoczyła się pod stół. Zwiąż włosy w kucyk, zanim wyciągniesz syna z kołyski" opowiadała w artykule. 

 

"Po zmianie jego (Archie'go - red.) pieluszki poczułam ostry skurcz. Upadłam na podłogę, z nim w ramionach, nucąc kołysankę, aby uspokoić nas oboje. Radosna melodia mocno kontrastowała z moim poczuciem, że coś jest nie tak. Ściskając swoje pierworodne dziecko, czułam, że tracę drugie" - pisze księżna.

"Mimo szokującej powszechności tego bólu rozmowa o nim pozostaje tematem tabu, naznaczonym wstydem, utrwalając krąg żałoby w samotności" - pisze żona księcia Harry'ego.

 

Plotki o ciąży

 

Media spekulowały, że książęca para może spodziewać się dziecka. Nie było jednak oficjalnego potwierdzenie tej sytuacji. Pisząc artykuł dla "NYT", Meghan nie poinformowała, w którym miesiącu ciąży była. 

 

ZOBACZ: Książę Harry i księżna Meghan złamali zasadę politycznej neutralności monarchii

 

"Kilka godzin później leżałam w szpitalnym łóżku, trzymając rękę męża. Czułam wilgoć jego dłoni, całowałam jego ręce, mokre od naszych łez" - wyjaśniła. Zdradziła także, że obawiała się czy para poradzi sobie ze stratą. "Próbowałam sobie wyobrazić, jak się z tego podniesiemy" - napisała.

 

 

Czułość na ból innych

 

W swoim tekście, w którym zwraca uwagę na nagromadzenie tragicznych wydarzeń w tym roku oraz pandemię COVID-19, księżna Meghan podkreśliła również, że ważna jest czułość na ból innych, zawarta w pytaniu "czy wszystko w porządku?".

 

"W tegoroczne Święto Dziękczynienia (...) zobowiążmy się do zadania pytania innym: »czy wszystko w porządku?«. Możemy się nie zgadzać ze sobą i być fizycznie oddzieleni od siebie, ale jesteśmy dziś bardziej połączeni ze sobą przez to, co indywidualnie i kolektywnie przeszliśmy w tym roku" - pisze księżna.

 

Meghan Markle, amerykańska aktorka, wyszła za księcia Harry'ego Windsora, członka brytyjskiego rodziny królewskiej w maju 2018 roku. Pod koniec 2018 roku Pałac Kensington ogłosił, że książęca para spodziewa się dziecka. Pierworodny syn Archie Harrison urodził się 6 maja 2019 roku.

laf/hlk/ New York Times, Radio Zet, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie