Wiceszefowa mazowieckiego sanepidu złożyła rezygnację

Polska
Wiceszefowa mazowieckiego sanepidu złożyła rezygnację
Polsat News

Zastępca mazowieckiego państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego Agata Wolska zrezygnowała z stanowiska – wynika z wtorkowego wpisu głównego inspektora sanitarnego w mediach społecznościowych.

"GIS przyjął rezygnację pani Agaty Wolskiej ze stanowiska zastępcy mazowieckiego państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego” – brzmi informacja przekazana w mediach społecznościowych.

 

 

Wolska 1 września 2020 r. została zastępcą dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie i zastępcą mazowieckiego państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego. Jak podano na stronie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie, przez ostatnie pięć i pół roku kierowała Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Pruszkowie. Wcześniej przez wiele lat pełniła obowiązki kierownika Oddziału Promocji Zdrowia WSSE w Warszawie.

 

ZOBACZ: "Jestem statystycznym snobem". 19-latek, który policzył pandemię

 

W piątek do dymisji podał się główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas. Decyzję uzasadnił przyczynami zdrowotnymi. Jego obowiązki przejął dotychczasowy zastępca szefa inspekcji Krzysztof Saczka.

 

Najwięcej rozbieżności na Mazowszu

 

P.o. szefa GIS w poniedziałek przekazał, że w skali kraju rozbieżności w danych o liczbie zakażeń sięgają 22 tys. przypadków.

 

ZOBACZ: Rozbieżności w liczbie zakażeń. GIS: ok. 22 tys. przypadków w skali kraju

 

- Te dane w żaden sposób nie przekładają się na sytuację epidemiologiczną, na sytuację w kraju. Te rozbieżności są z długiego okresu czasu. Ich znaczenie w skali całego wyniku jest znikome. Niemniej jednak Pracownicy Inspekcji Sanitarnej zostali zobligowani do bardzo szybkiego uzupełnienia tych danych - mówił.

 

Saczka dodał, że najwięcej nieprawidłowości dotyczy Mazowsza. W rozmowie z dziennikarzami doprecyzował, że chodzi o 11 tys. zakażeń.

 

We wtorek Ministerstwo Zdrowia do statystyk dodało 22 tys. zakażeń wynikających z rozbieżności w raportowaniu.

 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie