Chcieli lecieć do Turcji, trafili do izby wytrzeźwień

Polska
Chcieli lecieć do Turcji, trafili do izby wytrzeźwień
nadodrzanski.strazgraniczna.pl
Wielkopolskie: zamiast polecieć do Turcji trafili do izby wytrzeźwień

300 zł mandatu otrzymali dwaj pasażerowie, którzy pijani zdejmowali maseczki, byli agresywni i nie wykonywali poleceń załogi samolotu odlatującego w sobotę z Poznania do tureckiej Antalyi. Mężczyźni trafili do izby wytrzeźwień - poinformowała w poniedziałek Straż Graniczna.

Rzecznik Prasowa Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr SG Joanna Konieczniak przekazała, że pogranicznicy z lotniska Poznań-Ławica interweniowali w sobotę na prośbę kapitana samolotu mającego odlecieć do Turcji.

 

ZOBACZ: Bójka w samolocie. Pijany pasażer odgryzł drugiemu kawałek ucha

 

Opisała, że dwaj pasażerowie nie wykonywali poleceń, zdejmowali maseczki ochronne, spożywali wniesiony na pokład alkohol i zachowywali się agresywnie wobec załogi oraz pozostałych podróżnych. - Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych weszli na pokład samolotu. Widząc to, dwóch niesfornych pasażerów w wieku 47 i 52 lat dobrowolnie opuściło samolot - dodała.

"Nie wykonywali poleceń funkcjonariuszy"

- Po wyjściu z samolotu okazało się, że z uwagi na upojenie alkoholowe kontakt z nimi był utrudniony, nie wykonywali poleceń funkcjonariuszy Straży Granicznej, a dodatkowo ich zachowanie było agresywne. W związku z tym wezwano dwa patrole policji, które odwiozły ich na izbę wytrzeźwień - podała Konieczniak.

 

ZOBACZ: Awantura braci bliźniaków w samolocie. Nie chcieli stosować się do obostrzeń

 

Obaj mężczyźni, po wytrzeźwieniu, zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 300 zł.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie