Protestujący usiłował wyrwać kratę w radiowozie. Doznał urazu ręki

Polska
Protestujący usiłował wyrwać kratę w radiowozie. Doznał urazu ręki
PAP/Radek Pietruszka
Jeden z protestujących usiłował wyrwać kratę w radiowozie

"Policjanci wezwali karetkę pogotowia do jednej z osób, która tak zapalczywie usiłowała wyrwać kratę zabezpieczającą szybę w policyjnym radiowozie, że doznała urazu ręki - przekazała stołeczna policja. Wcześniej media informowała, że jedna z osób podczas protestu pod MEN-me została potrącona przez radiowóz.

Przed MEN trwa się protest pod hasłem "Wolna aborcja i wolna edukacja!". Zebrani krzyczą hasła jak m.in.: "Szkoły wolne od faszyzmu", "Nie zastraszycie nas, jedna siła w nas", "To jest nasze ministerstwo", "Hańba, hańba". "Solidarność naszą bronią". Policja odgrodziła gmach resortu edukacji kordonem od ulicy, funkcjonariusze legitymują i spisują pojedynczych uczestników manifestacji.

 

ZOBACZ: Kolejny dzień protestów Strajku Kobiet. "Blokada Warszawy"

 

Podczas tego protestu media informowały, że jedna z osób pod MEN-em została potrącona przez radiowóz. "Policjanci wezwali karetkę pogotowia do jednej z osób, która tak zapalczywie usiłowała wyrwać kratę zabezpieczającą szybę w policyjnym radiowozie, że doznała urazu ręki" - przekazała w związku z tym policja.

 

KSP poinformowała także, że "pomocy lekarskiej wymaga także osoba, która przykleiła sobie dłoń szybkoschnącym klejem do bramy wejściowej do budynku".

zdr/sgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie