Otwarte kasyna. Kraska: prawdopodobnie będzie to zmienione

Polska
Otwarte kasyna. Kraska: prawdopodobnie będzie to zmienione
Polsat News
Waldemar Kraska był gościem Polsat News

- Też się nad tym zastanawiam. Prawdopodobnie będzie to zmienione - w ten sposób wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w Polsat News odpowiedział na pytanie, dlaczego otwarte są kasyna.

Pytany w "Nowym Dniu z Polsat News", czy jest za zamknięciem kasyn czy otwarciem innych miejsc, np. siłowni, restauracji, kin i teatrów, Kraska odpowiedział: "jestem reprezentantem ministerstwa zdrowia, każde ograniczenie działalności jest dobrym działaniem, bo tych zakażeń będzie zdecydowanie mniej".


Na uwagę Joanny Górskiej, czy w takim razie jest za zamykaniem m.in. sklepów, wiceminister stwierdził: "nie aż tak bardzo". - Wiemy, że gospodarka musi działać. Musimy znaleźć złoty środek między zdrowiem i bezpieczeństwem Polaków, a aktywnością gospodarczą - podkreślił.

 

ZOBACZ: Szkoły pozostaną zamknięte. Ferie w jednym terminie


Jak dodał, "myślę, że wspólne rozmowy, a takie się toczą z wieloma branżami, spowoduje, że znajdziemy ten złoty środek".

 

WIDEO: zobacz rozmowę z wiceministrem Waldemarem Kraską

  

 

Otwarcie sklepów

 

Według przedstawionego w sobotę przez premiera planu od przyszłej soboty zostaną otwarte sklepy i punkty usługowe w galeriach handlowych; będą działać w najwyższym reżimie sanitarnym. Szkoły będą zamknięte do 24 grudnia, a ferie zimowe będą skumulowane w jednym okresie - między początkiem stycznia a 17 stycznia; nie będzie jednak możliwości organizacji wyjazdów na wypoczynek zimowy.

 

ZOBACZ: Szczepionka na koronawirusa. "Pierwsi Amerykanie mogą ją otrzymać w grudniu"

 

Do 27 grudnia zamknięte będą placówki gastronomiczne, kulturalne, kina, teatry, oraz siłownie i klubu fitness. Jednocześnie premier zapowiedział, że w ich przypadku tych przed świętami zostanie podana informacja co dalej.

prz/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie