Chory na COVID-19 zmarł w sklepie

Polska
Chory na COVID-19 zmarł w sklepie
Zdjęcie ilustracyjne/ fot. Polsat News
Gdynia: 63-latek chory na COVID-19 zasłabł i zmarł w sklepie

Gdyńscy policjanci dostali zgłoszenie o zgonie mężczyzny w jednym ze sklepów osiedlowych. Okazało się, że 63-latek od 22 listopada przebywał w izolacji domowej związku z potwierdzonym zakażeniem COVID-19.

Jak powiedziała w poniedziałek rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku podinspektor Joanna Kowalik-Kosińska, ok. godz. 7 dyżurny Komisariatu Policji w Gdyni Karwinach otrzymał zgłoszenie, że w jednym ze sklepów zmarł mężczyzna.

 

ZOBACZ: Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa, 23 listopada

 

- Dyżurny na miejsce natychmiast skierował policjantów, gdzie ratownicy medyczni stwierdzili zgon 63-letniego mieszkańca Gdyni - dodała podinspektor Kowalik-Kosińska.

Nagle zasłabł i przewrócił się na podłogę

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna będąc w osiedlowym sklepie, nagle zasłabł i przewrócił się na podłogę. Okazało się, że 63–latek od 22 listopada br. przebywał w izolacji domowej w związku z potwierdzonym zakażeniem COVID-19.

 

- Policjanci pracowali pod nadzorem prokuratora. Poinformowano Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gdyni oraz przekazano dane osób, które miały bezpośredni kontakt ze zmarłym. Sklep został zamknięty na czas dezynfekcji pomieszczeń - poinformowała podinspektor Kowalik-Kosińska.

 

ZOBACZ: WHO: co 17 sekund w Europie umiera chory na COVID-19

 

Policja jednocześnie informuje, że funkcjonariusze będą legitymować osoby w przestrzeni publicznej i sprawdzać, czy nie powinny w tym czasie przebywać na kwarantannie bądź w izolacji domowej.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie