Zimno i z opadami. Prognoza pogody na weekend, 21-22 listopada

Polska
Zimno i z opadami. Prognoza pogody na weekend, 21-22 listopada
Pixabay
Prognoza pogody na 21 listopada

Weekend przyniesie zmiany w pogodzie. W sobotę będzie dość słonecznie, bez opadów i zimno. W niedzielę ociepli się, ale jednocześnie spadnie deszcz i deszcz ze śniegiem, będzie też porywiście wiać.

W sobotę czy niedzielę? Kiedy najlepiej wybrać się na spacer, pobiegać lub pojeździć na rowerze? Kiedy umyć oko lub samochód? Sprawdźmy szczegółową prognozę pogody na weekend.
 
Sobota ze słońcem
 
W wielu regionach kraju pojawią się większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Więcej chmur zgromadzi się na północy, ale nawet tam padać nie powinno.
 
 
Termometry pokażą w najcieplejszym momencie dnia od 4-5 stopni na przeważającym obszarze do 6 stopni na południowym zachodzie. Silny wiatr z zachodu nadal będzie potęgować uczucie zimna.
 
Nastąpi bardzo duży spadek ciśnienia, o nawet 15 hPa w ciągu zaledwie jednej doby. To oznacza, że mimo rozpogodzeń, warunki biometeorologiczne pozostaną niekorzystne dla naszego samopoczucia.
 
Prognoza pogody na sobotę
Prognoza pogody na sobotę
Mokra niedziela
 
Drugi dzień weekendu tylko na południu będzie jeszcze dość pogodny. Na pozostałym obszarze zachmurzy się i zacznie padać, przeważnie deszcz, ale na północnym wschodzie także śnieg i deszcz ze śniegiem.
 
 
Utrzyma się porywisty wiatr z zachodu, który w porywach może dochodzić do 50-60 km/h, a miejscami nawet do 80 km/h. Może być zatem niebezpiecznie. Lepiej zostać w domu.
 
Temperatura wzrośnie, ale z powodu wichru odczuwalnie będzie niższa od wskazań termometrów. W najcieplejszym momencie dnia odnotujemy od 4 stopni na południowym wschodzie do 10 stopni na północnym zachodzie.
 
Prognoza pogody na niedzielę
Prognoza pogody na niedzielę


WIDEO: Prognoza pogody na weekend
  
Łukasz Mielczarek/ Twojapogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie