Sporo słońca, ale bardzo zimno. Prognoza na piątek, 20 listopada

Polska
Sporo słońca, ale bardzo zimno. Prognoza na piątek, 20 listopada
Zdjęcie ilustracyjne/ fot. Pxfuel
W piątek za sprawą wyżu rozbudowującego się nad zachodnią Europą pojawią się większe przejaśnienia i rozpogodzenia

Nad Polskę napływa zimne powietrze znad Arktyki, które sprawi, że temperatura w najcieplejszym momencie dnia sięgnie zaledwie 5 stopni. Porywisty wiatr spotęguje dotkliwe zimno. Ciśnienie gwałtownie wzrośnie, co da się we znaki meteopatom.

W piątek za sprawą wyżu rozbudowującego się nad zachodnią Europą pojawią się większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Opadów deszczu, deszczu ze śniegiem lub krupy śnieżnej spodziewamy się tylko miejscami, głównie na Pomorzu. W górach sypnie śniegiem.
 
 
Prognoza na piątek, 20 listopad

Bardzo zimno

Ciepłe dni są już za nami. Nad Polskę spływa bardzo zimne powietrze pochodzenia arktycznego. Termometry pokażą w najcieplejszej części dnia od 4 stopni na południu i w centrum do 7 stopni na północy kraju.
 
 
Zachodni i północno-zachodni wiatr będzie silny, w porywach osiągać będzie do 40-50 km/h, a na wybrzeżu do 70-80 km/h. Będzie wzmagać uczucie zimna.

Duży skok ciśnienia

Ciśnienie jest wysokie i bardzo szybko rośnie. W połowie dnia wyniesie od 1021 hPa na północnym wschodzie do 1030 hPa na południowym zachodzie. Do późnego wieczora będzie wyższe o 15-20 hPa.
 
 
Warunki biometeorologiczne z powodu silnego wiatru, ochłodzenia i wahań ciśnienia pozostaną niekorzystne dla naszego samopoczucia. Osoby wrażliwe mogą doświadczać nasilonych bólów, znużenia i problemów z koncentracją.

Weekend z ociepleniem

Końcówka tygodnia w północnej połowie kraju przyniesie zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej, ale spodziewamy się też przejaśnień. Na południu będzie słonecznie i bez opadów.
 
 
W sobotę będzie jeszcze zimno, przeważnie od 3 do 5 stopni. W niedzielę nadejdzie ocieplenie, za sprawą którego termometry pokażą nawet do 10 stopni. Jednak porywisty wiatr skutecznie będzie obniżać temperaturę odczuwalną.
 
WIDEO - Zobacz prognozę wideo Polsat News Mileny Rostkowskiej-Galant
  
Łukasz Mielczarek/ms/ twojapogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie