Kukiz: nie ma takich pieniędzy, za które można sprzedać suwerenność

Polska
Kukiz: nie ma takich pieniędzy, za które można sprzedać suwerenność
Polsat News
Paweł Kukiz w programie "Gość Wydarzeń".

Nie zamierzam odchodzić z Koalicji Polskiej. To nic innego jak parlamentarny twór, który powstał na bazie porozumienia. To wspólny program Kukiz'15, który przejął PSL - mówił w programie "Gość Wydarzeń" Paweł Kukiz. Jak dodał, nieprawdą jest, że "dogadał się z PiS". - Mam ślub zawarty z moimi postulatami, a nie z Kosiniakiem, Czarzastym czy Budką - zapewnił.

- Nikt nie dzwonił, generalne rzadko rozmawiamy. Ciche dni i noce - mówił Kukiz odnosząc się do kwestii relacji z politykami Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 

ZOBACZ: Sawicki: Paweł Kukiz poszedł w stronę Zbigniewa Ziobry

 

Bogdan Rymanowski pytał o wypowiedź Marka Sawickiego, który powiedział, że skoro Kukiz poszedł w stronę Ziobry, to PSL da radę bez niego. - To brzmi jak afirmacja PiS. "Damy radę" to słynne hasło. Marek Sawicki jest takim emocjonalnym człowiekiem, że czasami za dużo powie, niepotrzebnie. Gdyby był trochę bardziej zaineresowany co się dzieje w Kukiz'15 to wiedziałby, że kukizowcy są przeciwni formie reformy wymiaru sprawiedliwości w wykonaniu Zbigniewa Zbiory, ale nie może być tak, że inne państwa będą ingerować w kwestie suwerenności. Ten przedwojenny PSL też nie zgodziłby się na to - przekonywał w Polsat News. 

 

Wideo: Kukiz mówi o uzależnieniu budżetu od praworządności

  

"Jakieś rozwiązanie się znajdzie"

 

- Nie ma takich pieniędzy, za które można by sprzedać suwerenność - przekonywał Paweł Kukiz odnosząc się do trwającego sporu wokół uzależnienia funduszy od praworządności. Jak dodał, do realizacji budżetu dojdzie. - Wiele zależy od prezydencji niemieckiej. Angela Merkel łagodzi tę sytuację i pewnie jakieś rozwiązanie się znajdzie i rozwodni cały ten mechanizm - dodał. 

 

- Nie wolno ingerować jednak w wewnętrzne reformy drugiego państwa - podkreślił.  

 

Prowadzący pytał czy Kukiz zamierza odejść z Koalicji Polskiej. - Nie mam zamiaru nigdzie odchodzić ani przechodzić - zapewnił lider Kukiz'15. - Koalicja Polska to parlamentarny twór, który powstał na bazie porozumienia w 2019 r. Jeżeli chodzi o wspólny program, to wiele postulatów Kukiz'15 przejął PSL. Jednomandatowe okręgi wyborcze, referenda, sędziowie pokoju, przedsiębiorczość, to rzeczy, które obligują obie strony do wspólnych głosowań - mówił w programie "Gość Wydarzeń". 

 

- Nawet gdyby to nie PiS taką uchwałę sporządził, tylko Czarzasty to zagłosowałbym za taką uchwałą, która sprzeciwia się uzależnianiu budżetu od praworządności - dodał. 

 

Poprzednie odcinki programu dostępne są tutaj

msl/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie