Były poseł Janusz Sanocki w szpitalu, jest zakażony. Wcześniej pisał o manipulacji

Polska
Były poseł Janusz Sanocki w szpitalu, jest zakażony. Wcześniej pisał o manipulacji
Janusz Sanocki zakażony koronawirusem

Były poseł na Sejm Janusz Sanocki, który publicznie krytykował władze państwowe za działania wobec epidemii COVID-19, w czwartek został przewieziony do szpitala w Opolu. U Sanockiego stwierdzono ciężkie zapalenie płuc połączone z zakażeniem SARS-CoV-2.

O zakażeniu koronawirusem Janusz Sanocki poinformował na swoim profilu społecznościowym w czwartek.

 

ZOBACZ: Były prezydent w drodze do stołecznego szpitala. Powodem koronawirus

 

"Dopadł mnie covid i z ciężkim zapaleniem płuc leżę w szpitalu w Opolu. Zostałem przyjęty w czwartek, trzy dni czekałem na wynik testów. Podtrzymuję wszystkie moje krytyczne uwagi na temat wariackiej i robionej na pokaz rzekomej »walki« z covidem, trzymajcie kciuki, żeby mnie nie pożarło" – napisał.

 

"W pełni podtrzymuję swoje zdanie"

Były polityk i publicysta znany jest m.in. ze sceptycznej oceny działań związanych z epidemią. Jeszcze 9 listopada na swoim profilu udostępniał filmik podpisany "Czym jest COVID-19? Jest to medialna manipulacja społeczeństwem i doprowadzenie do strachu i paraliżu wszystkich na całym świecie".

 

ZOBACZ: Pandemia w gospodarce. Coraz gorsze nastroje konsumentów

 

W piątek, mimo choroby, pacjent nie zmienił swej opinii na temat epidemii.

 

"Z pozycji pacjenta, który 2 dni z 40 stopniami gorączki, z typowymi objawami jak utrata smaku musiał jeszcze czekać na idiotyczny test, który do terapii do niczego nie jest potrzebny, w pełni podtrzymuję moje zdanie – minister chaotycznymi, robionymi pod publiczkę zarządzeniami tylko wprowadził chaos do służby zdrowia. Bez ministra (...) szpitale przejmowałyby co najmniej 10 proc. więcej pacjentów i niczego nie brakuje. Jestem ciężkim przypadkiem i mam pełną opiekę. Terapia to: tlen, 3 kroplówki w tym dwa antybiotyki i steryd oraz zastrzyk przeciwzakrzepowy w brzuch. To takiej terapii nie można prowadzić w każdym szpitalu? Trzeba było robić bałagan i tworzyć specjalne szpitale itd? Podtrzymuję swoją krytyczną opinię o działaniach ministra. Bo lekarze i personel medyczny jest bardzo dobry" – napisał Sanocki. Wpis, na który powołała się Polska Agencja Prasowa nie jest już dostępny.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie