Pijany wiózł trzy małe córki. Stracił panowanie nad autem i dachował

Polska
Pijany wiózł trzy małe córki. Stracił panowanie nad autem i dachował
Małopolska Policja
Małopolskie: pijany kierowca dachował, w samochodzie wiózł trzy małe córki

37-letni kierowca, który miał 2,5 promila alkoholu w organizmie, stracił panowanie nad samochodem, dachował i zatrzymał się na podwórku jednej z posesji. Mężczyzna wiózł trzy córki w wieku od sześciu do dziewięciu lat -poinformował w czwartek rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

W zdarzeniu, do którego doszło kilka dni temu w gminie Wolbrom, nikt nie odniósł poważnych obrażeń. - Mężczyzna wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością, wsiadając za kierownicę po alkoholu. Naraził na niebezpieczeństwo nie tylko własne życie, ale także życie i zdrowie swoich dzieci i innych uczestników ruchu drogowego – podkreśla Sebastian Gleń.

 

ZOBACZ: Pijana matka z dzieckiem w skateparku. To nie mogło skończyć się dobrze

 

Grozi mu do 5 lat więzienia 

Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzny. Kierowca stanie przed sądem. Odpowie za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości, narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, a także za spowodowanie kolizji drogowej.

 

ZOBACZ: Tragiczny wypadek na Lubelszczyźnie. Nie żyje dwóch 19-latków

 

Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. O zdarzeniu policjanci poinformują również Sąd Rodzinny, który oceni sytuację opiekuńczo-wychowawczą w rodzinie.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie