Próbował włamać się do mieszkania. Przed policją ukrył się... w psiej budzie

Polska
Próbował włamać się do mieszkania. Przed policją ukrył się... w psiej budzie
Pixabay
Zatrzymanym okazał się 42-letni mieszkaniec Ełku.

Mężczyzna podejrzewany o próbę włamania do mieszkania w Olecku na Mazurach podczas ucieczki przed policją ukrył się w psiej budzie. Po zatrzymaniu okazało się, że był poszukiwany listem gończym.

Jak poinformowała we wtorek podkom. Justyna Sznel z policji w Olecku, oficer dyżurny tamtejszej komendy otrzymał zgłoszenie o usiłowaniu włamania do jednego z mieszkań.

 

Wysłani na interwencję funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna podejrzewany o to przestępstwo wybił kamieniem szybę w oknie, a kiedy zorientował się, że zauważyli to sąsiedzi, zaczął uciekać.

 

ZOBACZ: Dziewięć lat unikał kary. Przed policją ukrył się w szafie

 

- Według relacji świadków, wbiegł on na jedną z posesji przy ul. Kolejowej. Policjanci znaleźli tam mężczyznę, który wyglądał z psiej budy. Od razu domyślili się, że to sprawca usiłowania włamania, co po jego zatrzymaniu potwierdzili świadkowie - mówiła.

 

Policjantka zaznaczyła, że przy budzie, w której schował się uciekinier, nie było psa.

 

Zatrzymanym okazał się 42-letni mieszkaniec Ełku. Po sprawdzeniu policyjnych systemów informatycznych okazało się, że jest poszukiwany listem gończym celem odbycia kary trzech miesięcy pozbawienia wolności.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie