Dziewięć lat unikał kary. Przed policją ukrył się w szafie

Polska
Dziewięć lat unikał kary. Przed policją ukrył się w szafie
Polsat News
Poszukiwany, by uniknąć więzienia, przez kilka lat mieszkał poza granicami Polsk

Policjanci z Kietrza pomogli w zatrzymaniu 37-latka, który przez dziewięć lat unikał odbycia kary pozbawienia wolności za oszustwa i kradzieże. Przed policjantami próbował ukryć się domowej szafie.

Policjanci od dziewięciu lat poszukiwali 37-letniego mieszkańca Branic, skazanego prawomocnym wyrokiem za liczne oszustwa, kradzieże i włamania na karę pozbawienia wolności.

 

Poszukiwany, by uniknąć więzienia, przez kilka lat mieszkał poza granicami Polski, a nawet zmienił swój wygląd zewnętrzny.

 

Ukrył się w szafie

 

Pod koniec października jeden z policjantów z Kietrza dowiedział się, że poszukiwany może przebywać na terenie województwa śląskiego. Wspólnie z funkcjonariuszami wydziału kryminalnego w Bytomiu udali się do mieszkania, gdzie mógł przebywać poszukiwany listami gończymi przestępca.

 

ZOBACZ: Biuro Monitorowania Policji. Nowy projekt Lewicy

 

Gdy weszli do lokalu, okazało się, że poszukiwany chciał po raz kolejny uniknąć kontaktu z wymiarem sprawiedliwości, chowając się we wnętrzu domowej szafy. Tym razem, po wyprowadzeniu z domowego mebla, trafił wprost do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał zasądzone wcześniej kary pozbawienia wolności.

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie