Pogrzeb kard. Henryka Gulbinowicza. Gdzie zostanie pochowany?

Polska
Pogrzeb kard. Henryka Gulbinowicza. Gdzie zostanie pochowany?
Archiwum Polsat News
Kard. Henryk Gulbinowicz

Msza żałobna w intencji zmarłego w poniedziałek b. metropolity wrocławskiego kard. Henryka Gulbinowicza zostanie odprawiona w piątek w kościele pw. Najświętszego Imienia Jezus we Wrocławiu. Nie podano czasu i miejsca pochówku kardynała.

Kard. Gulbinowicz zmarł w poniedziałek w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu przy ul. Kamieńskiego, gdzie trafił ponad tydzień temu. Hierarcha miał 97 lat.

 

We wtorek Kuria Metropolitalna Wrocławska podała w komunikacie, że msza żałobna za kard. Gulbinowicza odbędzie się w piątek w kościele pw. Najświętszego Imienia Jezus we Wrocławiu. Nabożeństwu będzie przewodniczył metropolita wrocławski abp. Józef Kupny. "Ze względu na stan epidemii wszystkich, którzy chcą przyłączyć się do modlitwy prosimy o udział duchowy za pośrednictwem transmisji internetowej" - podała kuria w komunikacie.

 

ZOBACZ: "Proszę Boga, aby przebaczył zmarłemu". Przewodniczący KEP po śmierci kard. Gulbinowicza

 

Jak zaznaczono, zgodnie z wolą rodziny kardynała uroczystości pogrzebowe odbędą się poza archidiecezją wrocławską. "Na prośbę najbliższych zmarłego informacja o czasie i miejscu pochówku nie będzie podawana do wiadomości publicznej. Prosimy o uszanowanie tej decyzji" - napisano w komunikacie.

 

W ostatnim czasie Stolica Apostolska pozbawiła kard. Gulbinowicza prawa używania insygniów biskupich. Hierarcha miał również zakaz uczestnictwa w jakichkolwiek celebracjach lub spotkaniach publicznych. Hierarcha został też pozbawiony prawa do nabożeństwa pogrzebowego w katedrze i pochówku w katedrze. Decyzje te związane były z zarzutami stawianymi kardynałowi w przestrzeni publicznej dotyczącymi pedofilii.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie