"Proszę Boga, aby przebaczył zmarłemu". Przewodniczący KEP po śmierci kard. Gulbinowicza

Polska
"Proszę Boga, aby przebaczył zmarłemu". Przewodniczący KEP po śmierci kard. Gulbinowicza
Twitter/Episkopat News
Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki

Proszę Boga, aby w swoim miłosierdziu przebaczył zmarłemu to, co spowodowało cierpienie pokrzywdzonych i ból wspólnoty wierzących – napisał w poniedziałek przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki po śmierci kard. Henryka Gulbinowicza.

Przed południem w wieku 97 lat w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu zmarł w poniedziałek kardynał Henryk Gulbinowicz.

 

W związku z tym abp Stanisław Gądecki wystosował "Kondolencje przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski po śmierci kardynała Henryka Gulbinowicza".

 

 

"Proszę Boga, aby w swoim miłosierdziu przebaczył zmarłemu to, co spowodowało cierpienie pokrzywdzonych i ból wspólnoty wierzących" – napisał w kondolencjach.

 

ZOBACZ: IPN opublikuje rozmowy operacyjne SB z ks. Gulbinowiczem

 

Zaznaczył, że wyrażenie dezaprobaty wobec popełnionych grzechów nie niweczy dobra, które zmarły hierarcha w swoim życiu i posłudze uczynił, a które "stało się udziałem wielu osób". "Niech odpoczywa w pokoju!" – napisał abp Gądecki.

 

Nuncjatura apostolska w Polsce poinformowała 6 listopada tego roku, że Stolica Apostolska z związku z zarzutami pedofilii pozbawiła kard. Gulbinowicza prawa używania insygniów biskupich. Hierarcha miał również zakaz uczestnictwa w jakichkolwiek celebracjach lub spotkaniach publicznych. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie