Całkowity lockdown w Austrii. "To nie jest sytuacja jak w marcu"

Świat
Całkowity lockdown w Austrii. "To nie jest sytuacja jak w marcu"
Polsat News
Nadzwyczajne środki podjęto w związku z gwałtownie wzrastającą liczbą zakażeń

Austria zdecydowała się na drugi lockdown, który rozpoczyna się we wtorek (17 listopada) i potrwa dwa i pół tygodnia. Nadzwyczajne środki podjęto w związku z gwałtownie wzrastającą liczbą zakażeń. Jak relacjonuje reporter Polsat News, w Wiedniu liczba zakażeń koronawirusem wynosi obecnie 400 przypadków na 100 tys., jeszcze gorzej jest w górnej Austrii czy Tyrolu.

- 400 przypadków na 100 tys. to i tak jest minimalna liczba, którą mamy w Wiedniu. Bo już w górnej Austrii, czy Tyrolu, a także w okolicach Salzburga ta liczba sięga nawet do 700 przypadków na 100 tys. mieszkańców - relacjonuje reporter Polsat News z Wiednia.

 

Jak wyjaśnia, to właśnie te wskaźniki spowodowały, że wprowadzono godzinę policyjną, która ma doprowadzić do tego, by ludzie maksymalnie ograniczali wyjścia z domu.

 

ZOBACZ: Gwałtowny spadek zakażeń we Francji. "Skutki drugiego lockdownu"

 

- O tej porze na placu św. Szczepana zwykle było wielu turystów. Ich oczywiście dziś nie ma, również mieszkańców Wiednia niewielu, ale to nie jest taka sytuacja jak w marcu, kiedy mieliśmy ten pierwszy lockdown - relacjonuje reporter Polsat News.

 

Wideo: "Krótki, ale intensywny". Drugi lockdown w Austrii

  

Lockdow w Austrii. Co się zmienia?

Austria wprowadza we wtorek (17 listopada) ogólnokrajowy lockdown w celu opanowania rosnących zakażeń koronawirusem. Kwarantanna ma potrwać do 6 grudnia włącznie.

 

Zostaną zamknięte wszystkie sklepy, których działalność nie jest nieodzowna. Czynne będą placówki z najpotrzebniejszymi artykułami, apteki, banki, urzędy pocztowe.

 

Godzina policyjna, która dotychczas obowiązywała od godz. 20 do 6 rano zostanie rozszerzona. Austria powinni pozostać w domach przez cały dzień, poza takimi wyjątkami, jak wyjście do pracy, do lekarza, do sklepu po artykuły pierwszej potrzeby, czy na ćwiczenia.

 

ZOBACZ: Ryan Reynolds współwłaścicielem jednego z najstarszych klubów piłkarskich świata

 

Kanclerz Austrii ogłaszając zmiany podkreślił, że chodzi o maksymalnie ograniczenie kontaktów międzyludzkich. Ludzie powinni pracować z domu, gdy tylko jest to możliwe. Nauka w szkołach całkowicie będzie odbywać się zdalnie.

sgo/ Interia/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie