"Nie wiem, czy to przypadek". Dworczyk o mniejszej liczbie zlecanych testów

Polska
"Nie wiem, czy to przypadek". Dworczyk o mniejszej liczbie zlecanych testów
PAP/EPA/ANDRE PAIN
Minister podkreślił, że o liczbie przeprowadzanych testów decydują lekarze, którzy wystawiają skierowania na wykonywanie testów

- Nie wiem, czy to jest przypadek i zbieg okoliczności. Wiem, że podejmują w tej sprawie decyzje lekarze, a nie ma na to wpływu rząd ani instytucje rządowe - mówił w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk, pytany o spadającą liczbę wykonywanych testów na koronawirusa.

Dworczyk podczas rozmowy w RMF FM był pytany o spadającą liczbę wykonywanych testów na obecność koronawirusa. Jak wskazał, według jego wiedzy w ciągu ostatniego tygodnia liczba wykonywanych testów zmniejszyła się o ok. 5 proc. Przekonywał jednocześnie, że w tej kwestii nie ma "centralnych decyzji".

 

"Nie wiem, czy to przypadek"

 

Minister podkreślił, że o liczbie przeprowadzanych testów decydują lekarze, którzy wystawiają skierowania na wykonywanie testów.

 

Dworczyk odpierał też zarzuty o celowe zaniżanie liczby testów, aby wykazać mniej przypadków koronawirusa. - Nie wiem, czy to jest przypadek i zbieg okoliczności. Wiem, że podejmują w tej sprawie decyzje lekarze, a nie ma na to wpływu rząd ani instytucje rządowe - zapewnił szef KPRM.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie