Seria tragicznych wypadków na Śląsku

Polska
Seria tragicznych wypadków na Śląsku
OSP Kalety
Seria wypadków na drogach województwa śląskiego. Nie żyją dwie osoby

Seria wypadków na drogach województwa śląskiego. W Tarnowskich Górach samochód potrącił przechodzącą na przejściu dla pieszych 72-latkę. Kobiety nie udało się uratować. Tragicznie zakończył się również wypadek w Kuźnicy Kiedrzyńskiej, gdzie śmiertelnie potrącony został rowerzysta. W Kaletach samochód wjechał w ludzi idących po chodniku. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia.

W szpitalu zmarła 72-letnia kobieta, potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych w Tarnowskich Górach - podały w niedzielę rano policja i służby kryzysowe wojewody śląskiego.

 

ZOBACZ: Staranował radiowóz i próbował uciec. Trzy osoby w szpitalu

 

Do wypadku doszło w sobotę wieczorem na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Litewskiej. W przechodzącą na pasach kobietę uderzyło bmw prowadzone przez 31-letniego kierowcę. Ranna została przewieziona do szpitala w Bytomiu, lekarzom nie udało się uratować jej życia.

 

Kierowca volvo wjechał w ludzi na chodniku

 

Nie był to jedyny tragiczny wypadek, do którego doszło tego dnia na drogach woj. śląskiego. Policja ustala także okoliczności śmiertelnego potrącenia rowerzysty w Kuźnicy Kiedrzyńskiej w powiecie częstochowskim.

 

ZOBACZ: Rowerzysta wjechał wprost pod tira. Opublikowano nagranie tragicznego wypadku

 

Do groźnego, poważnego wypadku doszło także w Kaletach w powiecie tarnogórskim. Na łuku drogi przy skrzyżowaniu ulic Lublinieckiej i Fabrycznej kierujący volvo stracił panowanie nad autem, zjechał na chodnik i potrącił 25-latka, który szedł razem z bratem.

  

 

- Samochód przewrócił się na bok, kierujący i pasażerowie wyszli z niego i oddalili się, nie udzielając pomocy poszkodowanemu, nie wzywali też służb - powiedział w niedzielę sierż. szt. Jacek Mężyk z komendy policji w Tarnowskich Górach.

 

- 25-latek trafił do szpitala w Katowicach. Był nieprzytomny. Jest w ciężkim, ale stabilnym stanie, jego bratu nic się nie stało - poinformował policjant.

 

ZOBACZ: Samochód wpadł do wody. Nie żyją trzy osoby

 

- Trwa ustalanie kto jechał volvo, samochód jest zarejestrowany na mieszkańca Kalet. Sprawdzamy wszystkie możliwe trop - dodał. 

 

Sprawcy wypadku grozi do 12 więzienia. Za nieudzielenie pomocy rannemu 25-latkowi odpowiedzieć mogą również pasażerowie samochodu. 

dk/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie