Posłowie zajmą się projektem dotyczącym depenalizacji marihuany

Polska
Posłowie zajmą się projektem dotyczącym depenalizacji marihuany
Piqsels/Public Domain
Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany zajmie się projektem dotyczącym depenalizacji niewielkich ilości marihuany na własny użytek

Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany jeszcze w listopadzie zajmie się projektem dotyczącym depenalizacji niewielkich ilości marihuany na własny użytek, a także marihuaną leczniczą i konopiami siewnymi - powiedziała przewodnicząca zespołu Beata Maciejewska (Lewica).

Maciejewska przekazała, że zespół zbierze się 23 listopada, a w poniedziałek przekaże tę informację członkom zespołu, w którego skład oprócz posłów Lewicy wchodzą także przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej oraz Konfederacji.

 

- Spotkamy się, aby porozmawiać o trzech projektach ustaw dotyczących zarówno marihuany leczniczej, konopi siewnych, a także marihuany stosowanej przez dorosłych do celów rekreacyjnych - powiedziała posłanka.

 

ZOBACZ: Wolał więzienie od kłótni z rodziną. Z narkotykami zgłosił się na policję

 

Jak dodała podczas spotkania położy na stole projekt ustawy dekryminalizacji niewielkich ilości marihuany na własny użytek. - Co to są niewielkie ilości? To jest kwestią do dyskusji. Zwróciłam się do Biura Analiz Sejmowych z prośbą o pokazanie, jak wyglądają te ilości na własny użytek w poszczególnych krajach Unii Europejskiej - podkreśliła Maciejewska.

 

Dodała, że BAS spytała także o kwestię marihuany leczniczej w innych krajach, aby zespół mógł mieć te dane przed podjęciem prac.

 

ZOBACZ: Gmina Międzyrzecz. Emerytka odpowie za narkotykowy biznes

 

Jak zaznaczyła, to, że zespół zajmie się projektami, w tym dotyczącym depenalizacji, nie oznacza, że już będzie go składał w Sejmie.

 

Na najbliższym posiedzeniu zespołu posłowie także pochylą nad ogólnopolską akcją "Uwolnić Mariana". - Ma ona na celu pokazanie w jak trudnej sytuacji są dzisiaj pacjenci, którzy korzystają z marihuany leczniczej, która często jest niedostępna i bardzo droga - powiedziała Maciejewska.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie