Gmina Międzyrzecz. Emerytka odpowie za narkotykowy biznes

Polska
Gmina Międzyrzecz. Emerytka odpowie za narkotykowy biznes
Pixabay/rexmedlen
Podczas przeszukania całej posesji, oprócz 17 krzewów, policjanci znaleźli ponad 11 kg suszu, czyli marihuany

Od uprawy konopi, po zbiory, suszenie i pakowanie gotowej marihuany - tak wyglądał biznes emerytki z niewielkiej miejscowości w gminie Międzyrzecz w Lubuskiem, który przerwali policjanci. Na jej posesji znaleźli ponad 11 kg marihuany, 17 krzewów konopi indyjskich i mniejsze ilości innych narkotyków.

Jak poinformowała w poniedziałek Justyna Łętowska z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu, 62-latka usłyszała zarzuty uprawy konopi i posiadania znacznej ilości narkotyków w celu przygotowania ich do wprowadzenia do obrotu, za co grozi do 10 lat więzienia. Takie same zarzuty usłyszał 36-letni mieszkaniec tej samej wsi zatrzymany do tej sprawy.

 

ZOBACZ: Narkotyki ukrywał w rowerze. Dealer aresztowany

 

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu, sąd aresztował podejrzanych na trzy miesiące, a sama sprawa - jak zaznaczają policjanci - jest rozwojowa i nie wykluczają następnych zatrzymań.

 

Poczuli zapach konopi

 

Zlikwidowanie nielegalnej uprawy konopi i przejęcie narkotyków to efekt pracy policjantów z Międzyrzecza oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Funkcjonariusze podczas działań operacyjnych ustalili, że 62-letnia mieszkanka jednej z wsi w gminie Międzyrzecz może zajmować się tym procederem.

 

ZOBACZ: Uprawa konopi indyjskich w centrum Częstochowy. Policjanci odkryli ją w mieszkaniu

 

Jak zrelacjonowała Łętowska, policjanci już po wejściu do ogrodu kobiety poczuli charakterystyczny zapach konopi. Oprócz dorodnych pomidorów, malin i marchewek uprawiała w nim krzewy tej rośliny, z których suszu uzyskuje się marihuanę. Podczas przeszukania całej posesji, oprócz 17 krzewów, policjanci znaleźli ponad 11 kg suszu, czyli marihuany.

 

- Po dokładnym sprawdzeniu pomieszczeń gospodarczych, stróże prawa ujawnili również namiot ze specjalistycznym oświetleniem, w którym najprawdopodobniej hodowane były nielegalne rośliny - dodała Łętowska. 

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie