Na konto kolegi zaciągnął kilkanaście pożyczek

Polska
Na konto kolegi zaciągnął kilkanaście pożyczek
KPP w Jaworze
Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności

Mieszkaniec Dolnego Śląska wyłudził na konto kolegi 13 pożyczek w różnych instytucjach finansowych na łączną sumę 51 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia.

Kilka miesięcy temu mieszkaniec powiatu jaworskiego zorientował się, że na jego nazwisko zostały zaciągnięte pożyczki w różnych bankach i instytucjach finansowych, o czym zawiadomił policję. 

 

ZOBACZ: "Skradziono moją tożsamość i wzięli na mnie pożyczki". Prezydent Otwocka zawiadomił policję

 

Funkcjonariusz Wydziału Dochodzeniowego–Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Jaworze w trakcie prowadzonego postępowania, wpadł na trop oszusta.

 

Usłyszał 13 zarzutów

 

Nieuczciwym naciągaczem okazał się 26-letni kolega pokrzywdzonego. Mężczyzna wykorzystał fakt, iż mogąc odwiedzać zgłaszającego w jego miejscu zamieszania, miał dostęp do jego rzeczy osobistych. Posłużył się więc wielokrotnie dowodem osobistym znajomego i zaciągnął w różnych bankach i instytucjach finansowych kilkanaście pożyczek na prawie 51 tysięcy złotych.

 

ZOBACZ: Miał wyłudzić ponad 2,6 mln euro. Aresztowano twórcę platformy finansowej Omega

 

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał łącznie 13 zarzutów. 26-latek będzie musiał naprawić szkodę i zwrócić pokrzywdzonym podmiotom finansowym uzyskane na skutek przestępczego procederu pieniądze. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

emi/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie